ساعات بازدید: 10 الی 14

09308715001

با ما بدون واسطه خرید کنید...

تربیت سگ-آموزش رها کن

در بخش اول این آموزش به سگ، به پیش نیازهای آموزش این دستور به توله سگ تان را بیان کردیم. در این بخش قصد داریم وارد جزئیات تربیت و آموزش سگ تان شویم. آموزش دستور" رها کن" را در سه ماهگی سگ شروع کنید.

شما می توانید سه بار در روز و هر جلسه حدود ۱۵ دقیقه با سگتان تمرین کنید. البته با توجه به سن سگ ، هر چه سگ جوانتر باشد هر جلسه را کوتاهتر بگیرید. چون سگ های جوان توجه کمتری دارند .

 آموزش تربیت سگ

در این آموزش به سگ تان یک اسباب بازی پیشنهاد دهید.

شما باید اسباب بازی را در یک دست و در دست دیگر یک جایزه داشته باشید. اسباب بازی را جلوی دهان سگ تان بگیرید و منتظر شوید تا سگتان آن را بو بکشید و بردارد. شما حتی می توانید به او بگویید که "آن را بردار". در این صورت سگ شما همزمان با "رها کردن" میتواند دستور" برداشتن" را نیز یاد بگیرد . در نظر داشته باشید که همواره از یک دستور واحد استفاده کنید.

آموزش سگ خانگی

بگویید "رها کن" و به جایزه اشاره کنید.

مطمئن شوید که هردفعه از یک دستور واحد استفاده میکنید . شما می توانید دستور را چند بار تکرار کنید، اما زیاده روی نکنید. جایزه را مقابل بینی سگتان بگیرید . اگر شما جایزه را عاقلانه و به درستی انتخاب کرده باشید، سگتان اسباب بازی را رها کرده و جایزه را میگیرد.
- اگر شما تصمیم به استفاده از یک کلیکر یا صدادهنده داشته باشید، الان زمان استفاده از آن است. وقتی می گویید" رها کن" یک کلیک بکنید . سعی کنید که همیشه در همین زمان این کار را انجام دهید، چون به مرور سگ شما ارتباط بین دستور" رها کن" و صدای کلیک و در نهایت رسیدن به جایزه را درک خواهد کرد. همیشه هنگام آموزش یک لحن کلام را حفظ کنید و آرام باشید. شما حتما نمیخواهید که بر سر سگتان فریاد بزنید و آن را بترسانید.

تربیت سگ

فرایند را مجددا تکرار کنید.

اسباب بازی را نگه دارید تا سگتان آن را بردارد. به او بگویید"رها کن" در حالیکه همزمان کلیک می کنید و جایزه را به او نشان میدهید .همینطور که این تمرین را انجام میدهید از سگ دور تر شوید. با این روش سگ شما همیشه منتظر دریافت یک جایزه هنگام شنیدن این دستور یا صدای کلیک است.

آموزش سگ

بیشتر بخوانید: آموزش دستشویی کردن به سگ

تمرین سگ در محیط های مختلف با وسائل متفاوت

شما میخواهید که سگتان تا حد زیادی این دستور را درک کند. به یاد داشته باشید که سگ ها باهوش هستند . ممکن است سگ شما این دستور را تنها به یک اسباببازی و یک محل خاص ارتباط دهد. اما شما می خواهید که در هر مکان و یا هر وسیله ای سگتان این دستور را درک کند. بنابراین وسایل متفاوتی را به سگتان پیشنهاد دهید.
همیشه از اشیای جویدنی مخصوص برای آموزش این دستور استفاده کنید. مطمئنا شما نمیخواهید که سگتان اشیای مورد علاقه تان را گاز بگیرد. به عنوان مثال اگر سگ شما دوست دارد که کفشهایتان را گاز بگیرد، از کفش هایتان برای انجام این تمرین استفاده نکنید. چون ممکن است سگتان در نهایت، جویدن کفش هایتان را برای رسیدن به جایزه ارتباط دهد.

آموزش دادن به سگ

آموزش خود را مداوما تقویت کنید.

شما هرگز نمی توانید بدانید که چه هنگام ممکن است سگ شما وسیله ای را در دهان بگیرد و شما بخواهید این آموزش را با او تکرار کنید. پس سعی کنید همیشه یک جایزه و دستگاه کلیک خود را همراه داشته باشید. اگر احیانا شما جایزه ای به همراه نداشتید، میتوانید آن وسیله را با وسیله دیگری تبادل کنید. مثلا ریموت تلویزیون در قبال یک اسباب بازی.

نوشتن دیدگاه


ایمیل خود را وارد کنید تا از آخرین اخبار آگاه شوید...