زیستگاه اصلی این نژاد مناطق سردسیر آلاسکا هست.ولی این نژاد در ایران پرورش و تکثیر یافته و تقریبا با این آب و هوا آداپته شده. منتها در مناطق جنوب کشور که آب و هوای گرمتری دارند نیازمند این هستند که در فصل گرما یک فالب یخ در کنارشان قرار دهید و یا اینکه از کولر برایشان استفاده کنید.

نژاد هاسکی در رنگ های پشت خاکستری، پشت مشکی، قهوه ای، گلد و سفید یکدست و از لحاظ پوشش مویی نیز در دو حالت مو بلند و مو متوسط وجود دارند که تمامی این رنگ ها در مجموعه سرزمین سگ ها موجود می باشند.

خیر؛ به هیچ عنوان رنگ چشم در اصالت سگ تاثیری ندارد. ممکن است از یک مادر و پدر اصیل، توله هایی با چشمهای متفاوت به وجود بیاید. مثلا چشم آبی، تا به تا و تیله ای که همگی اصیل هستند و فقط در ارزش ریالی سگ تفاوت ایجاد میکند و انتخاب آنها به سلیقه ی مشتری برمیگردد.

سعی کنید این پنج دستور را در ابتدای آموزشهای خود حتما با سگتان کار کنید: بشین (دستور نشستن سگ) ، دراز بکش (دستور خوابیدن سگ) ، آهسته (کند کردن سگ) ، بیا (فرا خواندن سگ) ، آرام (دور کردن سگ از خشونت).

از بین 12 نژاد موجود در مجموعه سرزمین سگ ها بهترین سگ هایی که بیشتر برای نگهبانی مناسبتر هستند عبارتند از روتوایلر ، ژرمن شپرد، دوبرمن ، مالینویز، پیت بول که البته مسئولین فروش ما با توجه به محیط شما از قبیل باغ و ویلا، کارخانه ، منزل، بهترین پیشنهاد را به شما ارائه خواهند کرد.

زیرا هزینه و وقتی که شما برای یک سگ اصیل و یک سگ دو رگه در طی سالیانی که قراره از اون نگهداری بکنید، میگذارید تفاوت آنچنانی نداره و مهم تر از همه اینکه هوش سگ اصیل اصلا قابل مقایسه با سگ های دو رگه نیست. پس با دقت و تحقیق کافی از مراکزی خرید کنید که به اصل بودن سگ خود اطمینان کافی داشته باشید.

دقت کنید که سگ ها روغنی روی پوشش آنها وجود دارد که از آنها محافظت میکند. حمام بیش از حد باعث از بین رفتن این روغن و بروز مشکل برای سگتان خواهد شد. تا آنجایی که امکان دارد فقط با برس کشیدن سگ را تمیز کنید و در موقع نیاز آن را حمام کنید. در بخش مقالات هر نژاد در این رابطه توضیح داده ایم.

این نوع ژرمن حاصل دخالتهایی است که انسان در ژن های این نژاد کرده است. معمولا ماده های این نوع ژرمن بعد از زایمان اول فلج شده و نرها هم بعد از حدود 2 سال به مشکلات کپل و دیسپلازی دچار میشوند. بهترین نوع ژرمن ، ژرمن ورک می باشد.

سعی کنید برای موارد غیر ضروری به دامپزشکی نروید. چون مکانی است که امکان انتقال بیماری به سگ شما وجود دارد. در صورت مراجعه، اجازه ندهید سگتان آزادانه در محیط آنجا بچرخد و در باکس مخصوص به خود نگهداری شود و در صورت امکان هنگامیکه نوبت سگ شما شده است وارد محیط دامپزشکی شوید که تا آنجایی که امکان دارد از انتقال ویروس جلوگیری کنید.

بله ، ما با تحقیق کافی و آزمون و خطا در ذائقه ی سگهایمان،  توانسته ایم برند سازگار با آنها را پیدا کنیم و برای راحتی حال مشتریان عزیزمان اقدام به فروش همان غذا ، با کیفیت عالی و قیمت مناسبتر از پت شاپ ها کرده ایم.

وجود حشرات موذی در حیوانات امری اجتناب ناپذیر است. در صورت مشاهده کنه به هیچ عنوان آنرا با دست جدا نکنید . چون خرطوم کنه در زیر پوست سگ باقی مانده و می تواند موجب عفونت گردد. یا سگتان را به دامپزشکی ببربد و یا با استفاده از شامپوها و اسپری های ضد کنه از دست آنها راحت شوید.

توجه داشته باشید که توله سگ به خاطر جدا شدن از سایر توله ها و مادرش و ورود به یک محیط جدید، ممکن است دچار استرس شود، لذا با توجه به حالتهای سگتان ، حمام کردن آن را به زمانی که احساس کردید سگ به شما عادت کرده و در حالت آرامش قرار دارد موکول کنید.

این مسئله کاملا طبیعی هست. چون توله از سایر خواهر و برادرهاش و بخصوص مادرش جدا شده کمی استرس میگیره واونها رو صدا میکنه و دنبالشون میگرده. بهش غذا بدید، نوازش و بغلش کنید تا کم کم به شما عادت و اعتماد کنه. به زودی این مسئله برطرف میشه.

حتما باید از شیر خشک مخصوص توله سگ و یا شیر خشک انسانی بدون لاکتوز استفاده کنید. زیرا آنزیم هضم لاکتوز در معدهی سگ وجود نداره و در صورت تغذیه با این نوع شیر خشک ، امکان تلف شدن حیوان هست. همینطور به هیچ عنوان نباید از شیر پاستوریزه استفاده کرد.

توله ها در سنین 42 روزگی ، 72 روزگی و 102 روزگی نیاز به تجدید واکسن دارند که با مشورت دامپزشک می توانید دو دوره تجدید کنید. بعد از آن سالی یکبار کافیست.

خیر، اینها تمرینات بسیار آسانی دارند که با کمی حوصله و ممارست در تمرین با سگتان به راحتی خودتان در منزل می توانید این کارها را انجام دهید.

خیر؛ نه مجموعه ی ما بلکه تمام فروشندگان موجود زنده به صورت نقدی معامله میکنند.

خیر؛ دوستان توجه داشته باشید که یک از قوانین هر مجموعه ی پرورش موجود زنده، بحث قرنطینه بودن آن مجموعه می باشد. پس مجموعه سرزمین سگ ها نیز برای حفظ سلامت سگ های خویش و عدم انتشار هرگونه آلودگی، به هیچ عنوان سگ فروخته شده را تعویض یا مرجوع نمیکند.

بله؛ دوستانی که قادر به حضور در مجموعه ی ما رو ندارند می توانند از طریق عکس و فیلم هایی که مدیر فروش مجموعه برایشان ارسال می کند توله ی مورد نظر خود را انتخاب کرده و ما از طریق باربری و یا تاکسی اسنپ با قیمت مناسب برای مشتری سگ را ارسال میکنیم.

شما بعد از خرید سگ ، به دامپزشک مجموعه معرفی می شوید که پس از تایید سلامت ، شناسنامه به نام خودتان و با انتخاب نام سگتان با مهر و تایید دامپزشک به شما تحویل داده می شود.

بله ؛ دوستانی که که نیاز به مشاوره در مواردی مثل مربی سگ، تربیت سگ، آموزش سگ و ... دارند می توانند بعد از خرید سگ از مشاوره عوامل مجموعه برخوردار شوند.

با توجه به سن سگتان می توانید از غذاهای آماده خشک یا کنسرو شده که در فروشگاه های معتبر وجود دارد استفاده کنید که با کمی توجه در میزان علاقه و لذت سگتان در حین خوردن آن و توجه به علائمی از لحاظ مسمومیت و حتی اسهال در سگ ، می توانید برندی که متناسب تر با سگ شما است را پیدا کنید. همچنین در منزل میتوانید با پختن کته ماست ( البته کم چرب) که گه گاه با رنده کردن سیب زمینی یا هویج داخل آن رژیم غذایی متفاوتی را برای سگتان ایجاد کنید نیز استفاده کنید.استفاده از تخم مرغ آب پز یک بار در هفته و باز مخلوط در ماست توصیه می‌شود.به طور خلاصه با دادن غذاهایی همچون گوشت ، سبزیجات ، تخم مرغ، ماست کم چرب ، استخوان ( البته در سایز بزرگ، چون امکان گیر کردن استخوان های کوچک در گلوی سگ و خفگی وجود دارد) سلامتی سگتان را تضمین کنید و همینطور حتما بعنوان میان وعده از غذاهای خشک آماده با برنده تایید شده استفاده نمایید.

جفت محتوی مایعات هورمونی است که به تولید شیر کمک می کند. هرگز نباید سگ را از این عادت غریزی منع کرد.

قرصهای هورمونی ویژه ای را می توان در طول دوره فحلی هر روز تجویزنمود. بنا به تجربه، اگر هم جفتگیری انجام شود این قرصها ازآبستنی سگ جلوگیری خواهند کرد. البته سازندگان این داروها اعلام می کنند که تاثیر اصلی اینها ، در از بین بردن فحلی است. می توان این دارو را تزریق کرد و یا این که می توان یک بار تزریق هورمون را یک ماه پیش از آغاز فصل جفتگیری تجویز نمود. این کار از فحل شدن سگ جلوگیری می کند و می توان تزریقات را در طول زندگی سگ ، سالی دو بار ادامه داد. هر دوی این داروهای ضد آبستنی نسبتا ً بی خطر هستند و بعضی از صاحبان سگ استفاده از آنها را به برداشتن تخمدانها ترجیح می دهند. تنها مانع استفاده از این داروها ، احتمال بروز عفونت ادراری است. محلولهای بسیار بدبوی موجود که روی اندام تناسلی سگ ماده مالیده می شوند، هیچ فایده ای ندارند و هرگزنباید به آنها دل خوش کرد .

بسیاربندرت، اگر هم چنین شود تقریبا ً همیشه یک جفت می ماند که متعلق به آخرین توله است و باید بی درنگ مراقبتهای دقیق دامپزشکی را اعمال نمود.

سقط جنین در سگ متداول نیست؛ ولی می تواند در اثر عفونت مثلا ً هرپس و ویروس تورم کبد روی دهد. سقط جنینهای ساده نیز رخ می دهند و گاهی نیز مرگ و بازجذب توله های کوچک اتفاق می افتد.

بله. شما 24 تا 36 ساعت فرصت دارید تا سگ ماده را نزد دکتردامپزشک ببرید. او مقدار زیادی هورمون جنس ماده (معمولا دارویی به نام دلوسترون) را تزریق خواهد کرد که از آبستنی جلوگیری می نماید . همچنین او ممکن است یک دوره قرص استیل بسترول را تجویز کند .

بله.  روش آن بسیارساده است و تا حدود زیادی با موفقیت همراه می باشد .

این یک روش غریزی برای تامین آن دسته ازویتامینها ومواد معدنی است که معمولا دررژیم غذایی وجود ندارند. دلیل انجام این کار توسط حیوان آن است که در غذایی که به حیوان می دهید، تعدادی از ویتامین ها و مواد معدنی و به خصوص فیبر به میزان کمی وجود داشته است.

مناسب ترین راه رعایت بهداشت دندان های حیوان مسواک زدن روزانه آنهاست . پلاک دندانی تجمع باکتریها در بین دندان و لثه هاست . گاهی تجمع بیش از حد پلاک دندانی می تواند موجب عفونت و پیشرفت آن باعث جدا شدن دندان از استخوان آرواره گردد.اضافه بر ازدست دادن دندان عفونت زیر لثه ها می تواند گسترش یافته و اندام هایی مانند کبد ، کلیه ها و قلب را درگیر سازد.