مالینویز

14,000,000 تومان مالینویز اصیل - M133
14,000,000 تومان مالی نویز درجه یک - M135
14,000,000 تومان سگ پلیس - M134
14,000,000 تومان مالینویز سگ با جسارت - M137
14,000,000 تومان توله مالینویز باهوش - M136
فروخته شده
تماس بگیرید مالینویز سر و کله مشکی - M131
فروخته شده
تماس بگیرید مالینویز آس و یک - M130
فروخته شده
تماس بگیرید توله سگ مالینویز نر - M132
فروخته شده
تماس بگیرید توله مالی نویز اصیل - M134
فروخته شده
تماس بگیرید توله مالینویز اصیل - M124
فروخته شده
تماس بگیرید سگ مالینویز فرز و پارس کن- M126
فروخته شده
تماس بگیرید مالیونویز درجه یک - M129
فروخته شده
تماس بگیرید توله مالینویز همه چی تمام - M128
فروخته شده
تماس بگیرید مالینویز بسیار خوشرنگ - M122
فروخته شده
تماس بگیرید مالینویز پوزه دار - M127
فروخته شده
تماس بگیرید توله مالینویز بسیار تیره - M125
فروخته شده
تماس بگیرید مالینویز تیره - M123
فروخته شده
تماس بگیرید توله مالینویز درجه یک - M121
فروخته شده
تماس بگیرید مالینویز بلک - M120
فروخته شده
تماس بگیرید مالی نویز موبلند بلک فیس - M119
فروخته شده
تماس بگیرید توله مالی نویز - M118
فروخته شده
تماس بگیرید توله مالی نویز همه چیز تمام - M117
فروخته شده
تماس بگیرید توله مالینویز دلیر - M116
فروخته شده
تماس بگیرید مالینویز اصیل - M115
فروخته شده
تماس بگیرید مالینویز تیره - M113
فروخته شده
تماس بگیرید توله مالینویز درایو بالا - M112
فروخته شده
تماس بگیرید مالینویز بلک فیس - M111
فروخته شده
تماس بگیرید توله سگ مالینویز - M110
فروخته شده
تماس بگیرید توله مالینویز نشان دار - M108
فروخته شده
تماس بگیرید مالینویز بلوطی تیره - M109
فروخته شده
تماس بگیرید توله مالینویز سگ پلیس - M107
فروخته شده
تماس بگیرید توله مالینویز خوشرنگ - M106
نتایج 1 تا 32 از کل 142 نتیجه
سگ مالینویز

معرفی سگ مالینویز

سگ بلژین مالینویز ، با نام های دیگری نیز شناخته می شود از جمله : Chien de Berger Belge ،Mechelaar ،Mechelse Herder ،Mechelen و Pastor Belga Malinois. این نژاد گاهی اوقات به خاطر شباهت ظاهری با ژرمن شپرد اشتباه گرفته می شود، اما مالی نویز سبک تر و لاغر تر بوده و پاهای بلندتری نسبت به بدنش دارد. مالینویز زیرک، با اعتماد به نفس، حساس و استوار است. این نژاد برای اولین بار توسط باشگاه آمریکایی Kennel شناخته شد و عضو کلاسه متفرقه گردید. متوسط طول عمر آنها 10 تا ۱۴ سال است.

سگ مالینویز

مشخصات سگ مالینویز

ظاهر :
مالینویز ها اندامی متناسب و موزون دارند. طول کشیدگی بدن آنها نسبت به قدشان بیشتر است . آنها حیوانات محکم و پر عضله ای هستند که زیاد سنگین وزن نبوده و در کنار اندام متناسب شان باعث شده که به طور شگفت انگیزی فرز و چابک باشند و با زیبایی و غرور هرچه تمام راه بروند. آنها سینه‌های عمیق و عریض ، پاهای بلند و گربه مانند دارند. سر مالی نویز بزرگ و کشیده است ، دارای پوزه ای مخروطی شکل ، اما نه باریک ، هستند. چشم ها و بینی شان تیره بوده و گوشهایشان در بالای سرشان همیشه به حالت ایستاده و هشدار قرار دارد . موهایشان کوتاه و ضخیم و به رنگ fawn (رنگ طلایی ای است که با یک سایه مشکی پوشیده شده) یا قهوه ای مایل به قرمز به همراه یک ماسک مشکی روی صورت است. گوشهای شان مشکی و نوک موهای بدنشان نیز مشکی هستند. مالینویز ها می‌توانند بر روی سینه یا پنجه هایشان یک تکه کوچک از رنگ سفید داشته باشد.

سایز و وزن :
مالی نویز نر بالغ باید بین ۶۱ تا ۶۶ سانتیمتر در حالت ایستاده و ماده های بالغ بین ۵۶ تا ۶۱ سانتی متر ارتفاع داشته باشند. نرهایی که زیر ۵۸.۵ سانتی متر و یا بالای ۶۸.۵ سانتی متر ، و ماده هایی که زیر ۵۳ سانتی متر و یا بالای ۶۳.۵ سانتی متر ارتفاع داشته باشند طبق استاندارد نژاد آمریکا ، رد صلاحیت می شوند. متوسط وزن مالینویز های بالغ بین ۲۰ تا ۳۰ کیلوگرم می‌باشد که معمولاً نرها کمی از ماده‌ها سنگین‌تر هستند.

پوشش و رنگ :
مالی نویز یک پوشش موی کوتاه دارد که به هنگام لمس کردن، خشک و مجعد است. پوشش دو لایه آنها شامل یک زیر پوشش انبوه و متراکم و یک پوشش رویی ضخیم می باشد که از آن ها در برابر شرایط آب و هوایی بد محافظت می‌کند. این موها کمی در قسمت گردن بلندتر هستند. رنگ مالینویز ها بین رنگ fawn (رنگ طلایی ای است که با یک سایه مشکی پوشیده شده) و قهوه ای مایل به قرمز می باشد که با یک ماسک مشکی بر روی صورت پوشیده شده است. گوشهای مشکی داشته و نوک موهای بدنشان سیاه است irandogsland.com. آنها می‌توانند روی سینه و نوک پنجه هایشان یک لکه کوچک سفید رنگ داشته باشند.

نیازهای اصلاح :
می توان گفت که بلژین مالینویز تقریباً هیچ گونه مراقبتی نیاز ندارد. برس زدن هفتگی آن ها جهت کنترل ریزش مو کفایت می کنند که در بهار و پاییز این نیاز از هفتگی به روزانه تغییر پیدا می‌کند. آنها را فقط هنگامی که کثیف یا بد بو شده اند حمام کنید. به خاطر فعال بودن مالی نویزها، ناخنهایشان به طور طبیعی کوتاه می شود و نیازی به کوتاه کردن آن ها نیست. البته اگر در خانه و روی سطح صاف راه بروند ناخن های شان بلند می شود. تمیز کردن مداوم دندان ها و گوش های سگ می تواند مانع رشد باکتری های مضر شده و به سلامتی سگ کمک کنند.

 سگ مالینویز

عکس سگ مالینویز

سگ مالینویز درعین حال که از قوی ترین و باهوش ترین سگ ها است و برای نگهبانی پیشنهادی بسیار خوب است، از زیباترین سگ ها نیز است. این سگ ها معمولا سایز بزرگی دارند و موی بدن آن ها که تقریبا زیاد است، به رنگ حنایی و یا قهوه ای است. گوش های سگ های مالینویز بلند و نوک صافی دارد و همچنین پوزه این سگ رنگ سیاهی دارد. همه این ویژگی ها در کنار هم، ظاهر زیبا و دلنشینی از این سگ می سازد.
نژاد سگ مالینویز در گروه سگ گله قرار می گیرد و این سگ با کودکان ارتباط جالبی ندارد، اما همیشه و در هر حال ارتباط بسیار خوبی با خانواده و همراه خود دارد و به آن ها همیشه وفادار است. این سگ ها آموزش پذیری بالایی دارند و از هوش خوبی برخوردار هستند؛ اما آموزش دادن به این سگ ها، به اصول خاصی نیاز دارد و باید تحت نظر یک مربی خوب تحت تعلیم قرار گیرند. سگ مالینوا یا همان مالینویز، حدود ده تا دوازده سال عمر می کند و خیلی به مراقبت زیبایی احتیاج ندارد، از این رو نگهداری این سگ بسیار راحت استو در سرزمین سگ ها نیز ارائه می شود.

 سگ مالینویز

تاریخچه سگ مالینویز

تاریخچه مالینویز به قرن ۱۸ بازمی‌گردد. آنها در منطقه ای در اطراف شهر مالینس "Malines" از بلژیک ، توسعه پیدا کرده و نام خود را نیز از همین منطقه اقتباس کردند. اولین چوپان بلژیکیِ مو کوتاه (Belgian Shepherd) در سال ۱۸۹۱ متولد شد و بعد از آن توسط Societe Royale Saint-Hubert ثبت شد. از آن زمان این سگ مو کوتاه با چهره ای سیاه و گوش های راست ، به طرز فوق العاده ای در منطقه بومیِ خود به عنوان سگ گله محبوب شد. دو مالینویز به نام‌های Belgian Blackie و Belgian Mouche برای اولین بار در سال ۱۹۱۱ در باشگاه آمریکایی Kennel به عنوان اعضای کلاس متفرقه ثبت شدند.در آن زمان به تعداد کافی مالینویز برای رقابت در مسابقات قهرمانی این کشور ارائه نشد. irandogsland.com در سال ۱۹۶۵ هنگامی که تعداد آنها رو به افزایش رفت بلژین مالی نویز به گروه کاری باشگاه Kennel تغییر مکان داد. وقتی گروه Herding در سال ۱۹۷۳ تشکیل شد، مالی نویز به عنوان عضوی از آن گروه طبقه‌بندی شد و تا به امروز در آن باقی ماند. بسیاری از نمایندگان برتر این نژاد، در فاصله زمانی بین سال ۱۹۱۱ تا آغاز جنگ جهانی دوم از بلژیک وارد ایالات‌متحده شدند . بعد از جنگ جهانی دوم ، این نژاد در این کشور به خوبی رونق پیدا نکرد ، اما در دهه ۱۹۶۰ برخی از محبوبیت هایش را به دست آورد و توانست به آرامی و پیوسته در تعدادی که امروزه می‌بینید رشد کند. در حالی که مالینویز در اصل به عنوان سگ جمع آوری گله به حساب می‌آمد، اما هوش سرشار و توانایی های آموزشی و استحکام آن ها باعث شد که به عنوان سگ پلیس و نظامی، سگ جستجو و نجات، سگ خدمات و سگ نگهبان خدمت کنند. آن ها همچنین در امور سازگاری، اطاعت، چابکی و ردیابی نیز فعال و قابل رقابتند.

شخصیت :
مالی نویز عضو خانواده سگ های گله بلژیک می باشد . مانند سایر نژادهای بلژیکی ، مالینویزها محکم، هوشیار، همراه وفادار و زیرکی است و می‌ توانند به عنوان سگ مزرعه یا خانواده رشد کنند. با توجه به این نکته که مالینویز ها سگی بودند که به حفاظت از گله و احشام می پرداختند ، پس بنابراین نیاز به فعالیت مداوم دارند، چه بازی با بچه‌ها ، پیاده روی های طولانی یا تعقیب کردن یک فریزبی در حیاط. آن ها همیشه هوشیارند و می‌توانند یک نگهبان عالی باشند و قادر بر آموزش انجام وظایف مختلف هستند.

الزامات فعالیت :
مالینویز نیاز به فعالیت های شدید زیادی دارد تا شاد و سالم بماند. اگر فعالیت کافی نداشته باشند می توانند مخرب باشند. باغ یا خانه های بزرگ ایده آل ترین مکان برای این نژاد هستند. مالینویز ها تمایل به شرکت در فعالیت های خانوادگی دارد از جمله انجام کارهای یک مزرعه ، تعقیب یک فریزبی در حیاط و یا پیاده روی های طولانی در پارک. آنها دوست دارند وقت خود را در خارج از منزل ، در میان خانواده خود صرف کنند و در فعالیت های جالب و سرگرم کننده شرکت کنند.

آموزش و پرورش :
مالینویز ها بسیار آموزش پذیرند و می‌توانند در آموزشهای پیشرفته اطاعت و چابکی و ترفند به سرعت پیشرفت کنند. آن ها می توانند حرکات کوچک و تغییرات صورت را بخوانند. آن ها به خاطره هماهنگی بیش از حدشان با مربی خود، معروف هستند و به معنای واقعی کلمه یک قدم جلوتر از صدور فرمان است.

صفات رفتاری :
مالی نویزها چوپان هستند و این غریزه می‌تواند آنها را به تعقیب کردن هدایت کند. آن ها باید به اندازه کافی فعالیت های جالب داشته باشند تا به حرکات مخرب روی نیاورند . این خصلت چوپان بودن مالینویز باعث می شود که آنها به خوبی از خانه و خانواده خود نگهبانی و محافظت کنند. آن ها نسبت به بیگانه ها حساس و محتاط اند و این مهم است که آن ها در اسرع وقت آموزش‌های لازم جهت تشخیص یک مهمان و یک فرد غریبه را ببینند. گاهی اوقات لرزش در اندامها ، افزایش حس جویدن و اضطراب از جدایی در این حیوانات ممکن است رشد کند که می‌ تواند به فقدان ورزش و فعالیت و بی حوصلگی مربوط باشد. قبول کردن یک نژاد مالینویز به معنای پذیرش یک سبک زندگی فعال است.

دیدگاه‌ها  
14
5
# علی 1401-04-28 08:18
سلام قیمت توله سه ماهه چقدره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
11
3
# محمد 1401-04-28 08:19
سلام چند روز بعد از خرید توله مالینویز ارسال می شه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
4
7
# ادمین 1401-04-28 08:23
به نقل از محمد:
سلام چند روز بعد از خرید توله مالینویز ارسال می شه؟

سلام در اسرع وقت برای شما ارسال می شود. برای کسب اطلاعات با پشتیبانی سایت تماس بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
7
4
# مینا 1401-04-28 08:31
سلام ممنون از سایت عالیتون اطلاعات خوبی درباره سگ مالینویز دادین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
8
2
# ادمین 1401-04-28 08:32
به نقل از مینا:
سلام ممنون از سایت عالیتون اطلاعات خوبی درباره سگ مالینویز دادین

سلام خوشحالیم که از ما راضی هستید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه