سگ کین کورسو

فروخته شده
تماس بگیرید توله کنکورسو لیویر دار - CA33
تماس بگیرید کنکورسو بسیار با ابهت - CA32
فروخته شده
تماس بگیرید توله کین کورسو درجه یک - CA30
فروخته شده
تماس بگیرید کنکورسو بلو - CA29
فروخته شده
تماس بگیرید شاه توله کنکورسو - CA31
فروخته شده
تماس بگیرید کین کورسو بلو و مشکی درجه یک - CA28
فروخته شده
تماس بگیرید شاه توله کین کورسو - CA26
فروخته شده
تماس بگیرید کن کورسو بلک - CA27
فروخته شده
تماس بگیرید توله کینکورسو اصیل - CA25
فروخته شده
تماس بگیرید کنکورسو به رنگ بلو - CA24
فروخته شده
تماس بگیرید کنکورسو اصیل - CA23
فروخته شده
تماس بگیرید توله کین کورسو - CA22
فروخته شده
تماس بگیرید کنکورسو درجه 1 - CA21
فروخته شده
تماس بگیرید توله کنکورسو فوق العاده - CA20
فروخته شده
تماس بگیرید کن کورسو تایگر بسیار خوش استایل - CA19
فروخته شده
تماس بگیرید شاه توله کنکورسو - CA18
فروخته شده
تماس بگیرید سگ کن کورسو - CA16
فروخته شده
تماس بگیرید سگ کین کورسو - CA15
فروخته شده
تماس بگیرید شاه توله کنکورسو - CA14
فروخته شده
تماس بگیرید سگ کین کورسو تایگر - CA13
فروخته شده
تماس بگیرید کین کورسو - CA12
فروخته شده
تماس بگیرید توله کنکورسو - CA11
فروخته شده
تماس بگیرید کین کورسو اصیل - CA10
فروخته شده
تماس بگیرید کن کورسو تایگر - CA9
فروخته شده
تماس بگیرید کین کورسو شاه توله - CA8
فروخته شده
تماس بگیرید توله کن کورسو اصیل - CA7
فروخته شده
تماس بگیرید توله کین کورسو - CA6
فروخته شده
تماس بگیرید کن کورسو بلک - CA5
فروخته شده
تماس بگیرید کن کورسو ماده شاه توله - CA4
فروخته شده
تماس بگیرید کن کورسو شاه توله - CA3
فروخته شده
تماس بگیرید کین کورسو اصیل - CA2
فروخته شده
تماس بگیرید توله کن کورسو - CA1
نتایج 1 تا 32 از کل 32 نتیجه
-

کین کورسو (Cane Corso)

کن کورسو یک سگ بسیار قدرتمند و دارای درایو بالا است. از نظر سایز بزرگ بوده و به راحتی به خاطر جمجمه ی بلوکی شکل به همراه قابی از عضله در اطراف آن شناخته می شود. کن کورسو دارای ظاهر ترسناک است و با آن نگاه های قوی و خشمگینش بسیار مناسب برای امر نگهبانی می باشد. کن کورسو از دسته نژادهای باهوش به حساب می‌آید و در یک سری از فعالیت‌ها نسبت به سایر نژادها برتری داشته و سگ بسیار فعالی است و نیازمند صاحبی است که تمرینات منظم ورزشی با او داشته باشد. سگ کن کورسو به شدت با خانواده ی خود ارتباط عاطفی دارد و وفادار است و دوست دارد که صاحبش از او راضی باشد. با این حال کن کورسو نیاز به یک رهبر قاطع و قوی دارد و اگر صاحبش فاقد اقتدار کافی باشد می‌تواند تبدیل به یک سگ سرسخت و غالب شود.


از دیگر خصوصیات کن‌کورسو این است که سگی بسیار با اراده و قوی است. به درد صاحبان مبتدی نمی‌خورد و داشتن تجربه ی سگ، برای رشد و پرورش این نژاد ضروری می‌باشد. کین کورسو تمایلی به حضور غریبه ها ندارد و ترجیح می دهد که محبت و وفاداری خود را فقط به خانواده اش اختصاص دهد و به دنبال همبازی شدن با سایر حیوانات و افراد نیست. کین کورسو سگی با درایو بالاست. از اینکه کاری برای انجام دادن داشته باشد لذت می برد. این نژاد عمدتاً به سبک زندگی با تحرک کم علاقه‌ای ندارد و اگر نیازهای روحی و جسمی روزانه ی آن برآورده نشود، دچار رفتارهای مزاحم، مانند جویدن پارس کردن و کندن می‌شود.
هوش و قدرت بدنی بالا، کن کورسو را برای ویژگی‌هایی چون چابکی، بویایی ، اطاعت، ردیابی و شناگری مناسب میکند. کین کورسو به دلیل نیاز به انرژی و فعالیت بالا برای زندگی در آپارتمان مناسب نیست.

تاریخچه نژاد کین کورسو

کن کورسو از نسل نوعی ماستیف به نام Molosser است. سگی که به نظر می‌رسد اصالت یونانی داشته باشد. کن کورسو میراث خود را به ایتالیا می رساند و اعتقاد بر این است که این سگ حاصل ترکیب انتخابی بین چندین نوع سگ بوده که رومی ها در جنگ استفاده می‌کردند. کین کورسو شباهت زیادی به ماستیف ناپولتین دارد. اما از نظر اندازه کوچکتر است. این نژاد سگ در ابتدا به عنوان نگهبان و کمک به صاحبش در کار شکار، در نظر گرفته شده بود. کن کورسو های اولیه در کارهای مربوط به خانه و مزرعه کمک می کردند. بسیاری از آنها مشغول به هدایت گله ی گاو ها و خوک ها بودند. واژه ی کین کورسو از دو کلمه Cane و Corso مشتق شده که Cane به معنی سگ است. در مورد کلمه Corso از ریشه آن اطلاعات کمی در دست است، اما اعتقاد بر این است که ممکن است کلمه ای به معنی پشتیبان یا محافظ باشد. همین‌طور عده‌ای معتقدند که ریشه در کلمه Coursos کورسوس دارد. کورسوس یک کلمه باستانی با منشاء ایتالیایی به معنی مقاوم است.


با گذشت زمان و با توسعه ماشین‌آلات و سبک های کشاورزی و دامداری، دیگر به کین کورسو برای انجام کارهای مزرعه نیازی نبود. در این مدت این نژاد در خطر ناپدید شدن کامل قرار گرفت. اما در اواسط قرن بیستم علاقه‌مندان این نژاد تلاش خود را برای احیا و حفظ این نژاد برای نسل‌های آینده متمرکز کردند. کن کورسو در سال ۱۹۹۶ با FCI به رسمیت شناخته شد و برای اولین بار در سال ۱۹۹۸ توسط یک جنتلمن به نام مایل سوتیل به آمریکا آورده شد. وضعیت رسمی این نژاد در سال ۲۰۱۰ در باشگاه آمریکاییAKC دنبال شد.

سایز و وزن

نر بالغ کن‌کورسو بین ۶۳.۵ تا ۶۸.۵ سانتیمتر تا سرشانه می‌تواند طول داشته باشد. اما درماده ها ، طول کل قدشان، می‌تواند بین ۶۰ تا ۶۶ سانتیمتر باشد . وزن باید متناسب با قد سگ باشد. اما معمولاً بین ۳۶ تا ۴۵ کیلوگرم متغیر است.

آموزش

کن کورسو یک سگ نژاد بزرگ و بسیار قدرتمند است و صاحبانی که این نژاد را انتخاب می‌کنند باید وقت و زمان کافی برای آموزش این سگ داشته باشند. همین طور سگ های نژاد بزرگ نیازمند هزینه های مالی بیشتر برای نگهداری نسبت به سگ های کوچک هستند.
صاحبان سگ های قدرتمند باید متعهد به ارائه ی آموزش‌های مناسب برای اطمینان از رفتار خوب سگ باشند. عدم اطمینان از آموزش صحیح می‌تواند منجر به پرورش سگی ‌شود که برای سایر حیوانات و انسانها یک تهدید به شمار ‌آید و می‌تواند به دیگران صدمه بزند. این نژاد برای صاحبان کم تجربه و ضعیف مناسب نیست .

شخصیت و خلق و خو

کین کورسو ذاتاً دارای طبیعت جسور و سرسختی است. این نژاد دارای شخصیتی قوی است که باید با آموزش عمیق مدیریت شود. کن کورسو اگر تحت رهبری یک فرد قاطع و قوی باشد، به یک همراه خانواده ی با اعتماد به نفس و دوست داشتنی تبدیل می شود. اما اگر در دستان بی تجربه قرار گیرد به راحتی می تواند دچار پرخاشگری و یک تهدید برای مردم شود. با اعضای خانواده خود ملایم و دوست داشتنی است و در برابر بچه‌ها مهربان و صبور. اما باید به دقت تعاملات بین سگ و فرزندتان را نظارت کنید. به خاطر جثه ی بزرگ ، نژاد کین کورسو برای خانواده‌هایی با فرزندان بزرگتر مناسب است.

نژاد قدرتمند کن‌کورسو برای خانه هایی که اعضای خانواده آنها به طور کلی ترس یا بیزاری از سگ نشان می‌دهند مناسب نیست و نیاز به صاحبی دارد که از لحاظ فیزیکی ، توانایی تحت کنترل درآوردن سگ را داشته باشد.

نژادی که به هوش و عقل ذاتی اش معروف است و دوست دارد خودمحور شود .اگر دارای صاحبی قوی و قاطع نباشد، اقتدار را از صاحب خود غصب می‌کند و به طور مداوم او را تحت فشار قرار می‌دهد تا ببیند چقدر می‌تواند خودمحور باشد.

کن کورسو روحیه ی حساسی دارد. این بدان معناست که برای رسیدن به نتیجه مطلوب در امر آموزش ، روش‌های آموزشی ناخوشایند لازم نیست . برای موفقیت در آموزش کن کورسو توصیه می‌شود که صاحبان آن با اطمینان به سگ نزدیک شوند و هرگز به رفتارهای نادرست آن با عصبانیت پاسخ ندهند.

اگرچه کن کورسو مشتاق وقت گذراندن با صاحب خود است، اما تنها بودن آن نیز می‌تواند برایش مفید باشد این کار به سگ اجازه می‌دهد دنیای خود را کاوش کرده و کنجکاوی طبیعی خود را در محیطی امن تحریک کند. این کار همچنین به سگ کمک می‌کند تا زمانی که صاحبانش برای انجام امور خود، آن را تنها می‌گذارند، احساس امنیت و آرامش بیشتری داشته باشد.

اجتماعی شدن برای سگ کن کورسو بسیار مهم است. باید مراقب باشید که سگ را تا آنجا که ممکن است در یک محیط امن به افراد جدید وتجربیات جدید معرفی کنید. اگر معاشرت مناسب در ماه‌های اولیه زندگی سگ اتفاق نیافتد، کن‌ کورسو ممکن است یاد بگیرد که به جای کنجکاوی و اشتیاق، با ترس و پرخاشگری به چیزهای جدید پاسخ دهد. یک کن کورسو اصیل باید نسبت به استقبال از افراد جدید بی‌علاقه باشد و نه پرخاشگر . پرخاشگری فقط در صورت تشخیص خطر دیده میشود.

اگرچه ممکن است به کن کورسو بیاموزند که با سایر حیوانات خانگی زندگی مسالمت آمیزی داشته باشد، اما این معمولاً تنها زمانی به دست می‌آید که سگ، از زمان تولگی با آنها بزرگ شده باشد. اما گربه و سگ های خارجی را به عنوان دوست نمی‌بیند و هنگام خروج از منزل باید بر روی آن نظارت داشته باشید. اما این مسئله مهم است که به آن آموزش دهید که هنگام مواجه شدن با سگ های دیگر رفتار آرام خود را حفظ کند.

کن کورسو با اعضای خانواده ی خود دوستانه و دوست داشتنی است. اما هیچ علاقه‌ای به حضورافراد غریبه ندارد. اگر مجبور به تعامل با افراد جدید شود ممکن است به صورت تهاجمی پاسخ دهد.

کین کورسو برای رشد و نگهداری در آپارتمان مناسب نیست. آنها بیشتر برای خانه هایی با حیاط محصور شده مناسب هستند که بتوانند آزادانه در آن بدوند. این نژاد دارای پوشش موی کوتاه است که می تواند شرایط آب و هوای سرد را تحمل کند اما آب و هوای گرم را ترجیح می دهد.

بهداشت و نظافت کن‌کورسو

به طور کلی کن کورسوها سگهای مقاومی هستند. اما به هر حال مانند تمام نژادهای سگ می توانند مستعد ابتلا به برخی از بیماری‌های ژنتیکی باشند. از جمله بیماری‌هایی که ممکن است کین کورسو بدان مبتلا شود عبارتند از: انتروپیون، اکتروپیون، چشم گیلاسی، جرب و پیچ خوردگی معده.
در مورد رسیدگی های نظافت کن کورسو باید گفت که این نژاد بسیار سگ تمیزی است و نیاز به نظافت زیادی ندارد . دارای پوشش موی دوبل و کوتاه می باشد که با توجه به منطقه آب و هوایی که در آن زندگی می‌کند ممکن است بیشتر رشد کند. در طول سال ریزش مو دارد که در بهار افزایش پیدا می‌کند. برای جلوگیری از ریزش موی کن‌کورسو بهتر است هفته ای یکبار برس کشیده شود. حمام کردن باید به حداقل برسد و بهترین حالت برای زمانی است که سگ در چیزی کثیف و ناخوشایند غلتیده باشد . برای حفظ سلامت پا باید حداقل ماهی یک بار ناخن ها کوتاه شود. شستشوی منظم گوش و مراقبت از دندان نیز بخش مهمی از سالم نگهداشتن کن کورسو را تشکیل می‌دهد.
به خاطر اینکه کن کورسو نژاد اکتیو و فعالی است بعید به نظر می‌رسد که دچار اضافه وزن بشود، اما با این حال باید تمام مواد غذایی دریافتی کنترل شود و برای حفظ اندام ایده آل و زیبا، به اندازه ی نیاز تحرک و ورزش کند.

الزامات تمرین

کین کورسو نژادی است که حداقل دو بار در روز به تمرینات ورزشی نیاز دارد تا از نظر جسمی و احساسی راضی بماند. این سگ برای کسانی که دارای سبک زندگی آرامی هستند مناسب نمی باشد. کن‌کورسو نیاز به فعالیت بسیار بالایی دارد.
کن کورسو برای بسیاری از فعالیت‌ها از جمله پیاده روی، دویدن و دوچرخه سواری مناسب است. نژادی که قرار بود به عنوان یک سگ کار عمل کند باید مشغول باشد. اگر اجازه دهید که بی تحرک بماند می تواند تبدیل به یک سگ مخرب شود.
کن کورسو ها در بسیاری از کارها از جمله چابکی، شناگری، نگهبانی، ردیابی و اطاعت، استعداد ذاتی دارند. کن کورسو بسیار بازیگوش است و از فعالیت‌های فعال با خانواده خود لذت می برد .

رژیم غذایی و تغذیه

برای اطمینان از اینکه رژیمی که کن کورسو دریافت می‌کند به بهترین وجه با نیازهای آن سازگار است، بهتر است که با یک دامپزشک مشورت کنید. به طور کلی کمپرسور زمانی به خوبی رشد می کند که با یک رژیم غذایی با کیفیت بالا تغذیه شود تا نیازهای منحصر به فرد سگ را برآورده کند. توله ها باید همیشه از غذای با کیفیت عالی تغذیه شوند تا از بدن در حال رشد آنها حمایت کند. بزرگسالان نیز باید از رژیمی تغذیه شوند که برای رفع نیازهای آنها طراحی شده باشد.

دیدگاه‌ها  
19
2
# سعید 1400-11-19 07:11
چرا همشو زدین فروخته شد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه