قدرجونی

تماس بگیرید مولد قدرجونی - MO72
تماس بگیرید قدرجونی درشت - MO64
تماس بگیرید سگ مولد قدرجونی - MO73
تماس بگیرید سگ قدرجونی دررررشت - MO70
9,000,000 تومان توله قدرجونی - GH111
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی پوزه فلت - GH104
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی نر - GH9
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی ماده - GH36
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی قوی پنجه - GH58
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی قوی جثه - GH109
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی فوق اصیل - GH37
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی سینه سفید - GH102
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی سیبیلو - GH92
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی سنگین وزن - GH82
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی سفید - GH33
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی سرخ - GH30
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی سر و کله دار - GH81
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی سر و کله دار - GH107
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی دم گیر - GH86
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی درشت - GH88
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی درجه یک - GH95
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی درجه یک - GH55
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی بلک - GH58
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی بلک - GH105
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی با ابهت و کله درشت - GH94
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی با ابهت - GH80
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی اصیل - MO29
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی اصیل - GH90
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی اصیل - GH57
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی اصیل - GH56
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی اصیل - GH54
فروخته شده
تماس بگیرید قدرجونی اصیل - GH43
سگ قهدریجانی

سگ قهدریجانی از سگ های اصیل ایرانی است که در گویش محلی به آن سگ قدرجونی گفته می شود. از این نژاد سگ به علت ویژگی های منحصربفردی که در نگهبانی دارد به عنوان سگ گله استفاده می شود. سگ قهدریجانی هنوز به ثبت جهانی نرسیده و به همین دلیل در منابع انگلیسی مستندات قابل توجهی درباره آن وجود ندارد و اطلاعات موجود درباره این نژاد بر اساس گفته های ساکنین منطقه قهدریجان است. از مهمترین ویژگی های سگ قدرجونی می توان به نگهبانی از گله اشاره نمود به طوریکه در مناطق مرکزی ایران تمام گله داران از این نوع سگ برای مراقبت و حفاظت از گله خود استفاده می کنند. نژاد قهدریجانی در بین سگ های موجود در ایران از محبوبیت بالایی برای نگهبانی از گله برخوردارند. با توجه به سبقه چندین صد ساله این نژاد در ایران هنوز تلاشی برای ثبت جهانی آن نشده است.

معرفی نژاد سگ قدرجونی یا قهدریجانی

سگ قدرجونی از نژادهای معروف سگ در ناحیه مرکزی ایران است. خواستگاه اصلی این نژاد شهر قهدریجان از توابع شهرستان فلاورجان در استان اصفهان است. این نژاد از سگ به دلیل هوش بالا، قدرت بدنی فوق العاده و داشتن روحیات جنگاوری برای نگهداری و مواظبت از گله گزینه مناسبی به شمار می آید. سگ های نژاد قهدریجانی خالص هستند و به همین دلیل قدرت بالایی دارند. از دیگر علل داشتن قدرت جسمانی بالای سگ های نژاد قهدریجانی می توان به اهمیت قائل شده صاحبان آن ها به تغذیه مناسب و واکسیناسیون به موقع اشاره کرد. از حساسیت های دامداران منطقه قهدریجان نسبت به پرورش سگ های این نژاد که به شدت خود را ملزم به انجام آن می دانند، می توان به مواظبت در برابر غذا دادن به حیوان از دست افراد غریبه اشاره نمود. با اینکار از دستی شدن حیوان جلوگیری کرده و در طول زمان ویژگی جنگندگی حیوان حفظ می شود.

ویژگی‌های ظاهری سگ قدرجونی اصیل

نژاد سگ قدرجانی از دارایی های ارزشمند دامداران در فلات مرکزی ایران است به طوری که گله داران منطقه قهدریجان بر این باورند که برای حفاظت از گله در برابر دزدان در آغل ها و حیوانات وحشی در بیابان داشتن یک سگ از نژاد قدرجونی از داشتن هر وسیله دفاعی دیگری بهتر است چون سگ قدرجونی توانایی بالایی برای مقابله با متجاوزان به گله را حتی در تاریکی شب دارند. از ویژگی های ظاهری سگ قدرجونی اصیل می توان به عضلات قوی، درشت و قدرتمند، سر بزرگ، سینه ستبر، فک پهن و پوزه سیاه اشاره نمود. سگ های قهدریجان جنگاورانی بی هراس و بسیار هوشمندند. سگ های این نژاد توانایی راهپیمایی طولانی در بیابان را دارند و برای مقابله با حیوانات وحشی بسیار بی باکند. با توجه به ویژگی های عنوان شده سگ نژاد قدرجونی برای نگهبانی از دام سبک و سنگین مناسبند.

خرید سگ قدرجونی

سگ قهدریجانی با توجه به ویژگی های خاص و توانایی بالا در نگهبانی از گله از سگ های مورد توجه دامداران در سراسر ایران هستند. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از قیمت سگ قدرجونی به وب سایت سرزمین سگ ها مراجعه و پس از مشاهده سگ های مختلف از این نژاد، جهت خرید سگ و توله سگ قهدریجانی با ما تماس بگیرید. سرزمین سگ ها از ارائه دهندگان سگ های اصیل قهدیجانی با قدرت بدنی بالا و سلامت جسانی مطلوب است. برای دریافت مشاوره درباره خرید سگ قدرجونی با ما در تماس باشید.

سگ قدرجونی گله

سگ های قدرجونی به عنوان سگ های مناسب برای گله به حساب می آیند. این سگ ها رنگ هایی یک دست دارند که یا در طیف مشکی، خاکستری و یا قهوه ای هستند. و یا با رنگ سفید ترکیب شده اند. این سگ ها بسیار بزرگ جسه، قوی و نترس و بی باک هستند. ترکیب خوی حمایتگر این سگ ها با خوی وحشی آن ها با کمی تربیت درست می تواند این سگ ها را به سگ های محافظ و مراقب گله تبدیل کند که به سادگی می توانند هرگونه دزد و یا حیوانی را از گله دور نگه دارند. جسه این سگ ها به قدری بزرگ است که طول بعضی از آن ها به 95 سانتی متر نیز می رسد. اما به طور میانگین عموما این نژاد قدی حدود 80 تا 85 سانتی متر دارند. که عموما ماده های این نژاد از جسه کوچکتری برخوردارند. طول عمر سگ قدرجونی گله همچون دیگر سگ ها بین 10 تا 15 سال است. اما سگ های گله به دلیل فعالیت بالا و شرایط دشوارتری که در طول زندگی خود دارند به طور کلی از طول عمر کمتری برخوردارند. از دیگر خصوصیات سگ های قدرجونی گله دارا بودن پاهای کشیده و بلند است. که این خصوصیت به چابک بودن و سرعت بالا در دویدن و محافظت بهتر از گله کمک می کند. از دیگر خصوصیات این سگ ها می توان به داشتن سینه پهن و عضلانی اشاره کرد. البته این حالت باعث می شود تا این سگ ها به دلیل داشتن سینه های پهن زودتر مبتلا به نفخ می شوند که همین موضوع می تواند به راحتی سگ را از پا در آ.رد بنابراین باید خیلی هوشمندانه نسبت به این بیماری در سگ های قدرجونی عمل کرد. یکی دیگر از مواردی که صاحبان سگ های قدرجونی و یا گله داران باید دقت کنند گوش های این سگ ها است. گوش های سگ قدرجونی افتاده است و ممکن است در درگیری ها کنده شده و باعث عفونت و مرگ این سگ ها شود. بنابراین بسیاری از صاحبان این نژاد سگ در بچگی گوش های این سگ ها را می برند تا در شرایط حساس کنده شدن گوش ان ها جانشان را در خطر نیندازد. 

سگ های قدرجونی گله دارای پنجه های پهن و بزرگ هستند. که پنجه ای این سگ ها از قدرت زیادی برخوردار است. دم بلند و پشمالو، چشم های بادامی شکل و به طور کل شرایط فیزیکی این نژاد برای زندگی سخت در بیابان و یا کوهستان و به عنوان محافظ گله بسیار مناسب است. 

دیگر خصوصیاتی که سگ قدرجونی گله دارد به شکل زیر قابل گفتگو است:

این سگ ها را نباید در غل و زنجیر نگه دارید. به این دلیل که به مرور و طی زمان قدرت عضلات آن ها کاهش یافته و تحلیل می رود و دیگر توان جسمی اولیه خود را نخواهد داشت. 

همچنین این سگ ها تراکم پوشش مو بر روی بدنشان نسبتا زیاد است. به همین دلیل برای محیط های گرمسیر زیاد مناسب نیستند. 

این سگ ها بسیار قوی هستند و می توانند با سگ های قوی جسه دیگر، گرگ و یا حتی خرس برای دفاع از گله وارد جنگ شوند بنابراین به عنوان یک سگ گله کامل شناخته می شوند. 

فیلم سگ قدرجونی

در ادامه می توانید فیلم سگ قدرجونی را مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها  
+2
سلام
سگ قدرجونی اصل می خواستم برای باغ
فقط خیلی برام مهمه نژاددار و اصل باشه
+2

به نقل از شمشادی:

سلام
سگ قدرجونی اصل می خواستم برای باغ
فقط خیلی برام مهمه نژاددار و اصل باشه


سلام
سگ ها اصیل هستند
لطفا با شماره ها تماس بگیرید تا همکاران ما به طور کامل شمارو راهنمایی کنند.
+2
سلام
وقتتون بخیر
من برای دوستم از شما سگ گرفتم
ممنونم از راهنمایی های قبل از خریدتون
الان برای باغ خودمون سگ قدرجونی اصل می خواستم
موجود دارید؟
+5

به نقل از علی قبادی:

سلام
وقتتون بخیر
من برای دوستم از شما سگ گرفتم
ممنونم از راهنمایی های قبل از خریدتون
الان برای باغ خودمون سگ قدرجونی اصل می خواستم
موجود دارید؟


سلام جناب قبادی عزیز
ارادتمندیم
ممنون از لطفتون
بله با همون شماره ها تماس بگیرید موجود هست.
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول سگ قدرجونی

آیا سگ های قدرجونی شما سگ قدرجونی اصلی است؟
سگ های قدرجونی اصیل دارای ویژگی هایی هستند که با در نظر گرفتن آن ویژگی ها می توان به اصیل بودن سگ خود پی ببرید. از ویژگی های ظاهری سگ قدرجونی اصیل می توان به عضلات قوی، درشت و قدرتمند، سر بزرگ، سینه ستبر، فک پهن و پوزه سیاه اشاره نمود.
چگونه می توان سگ قدرجونی اصیل را تشخیص داد؟
سگ های قهدریجان جنگاورانی بی هراس و بسیار هوشمندند. سگ های این نژاد توانایی راهپیمایی طولانی در بیابان را دارند و برای مقابله با حیوانات وحشی بسیار بی باکند. با توجه به ویژگی های عنوان می توان سگ قدرجونی اصیل را تشخیص داد. البته کمک گرفتن از مجموعه های متخصص همچون سرزمین سگ ها نیز می تواند در تشخیص صحیح تر کمک کننده باشد.