سگ گلدن رتریور

18,000,000 تومان توله گلدن حرفه ای - GR43
18,000,000 تومان توله گلدن درشت - GR42
فروخته شده
تماس بگیرید گلدن سگ خانواده - GR41
فروخته شده
تماس بگیرید گلدن کاملا طلایی - GR40
فروخته شده
تماس بگیرید گلدن مهربان - GR39
فروخته شده
تماس بگیرید توله گلدن درجه یک - GR38
فروخته شده
تماس بگیرید گلدن رتریور طلایی - GR36
فروخته شده
تماس بگیرید توله گلدن رتریور اصیل - GR37
فروخته شده
تماس بگیرید توله گلدن طلایی رنگ - GR35
فروخته شده
تماس بگیرید توله گلدن رتریور معروف - GR34
فروخته شده
تماس بگیرید گلدن رتریور سگ خانواده - GR33
فروخته شده
تماس بگیرید گلدن رتریور کاملا طلایی - MO52
فروخته شده
تماس بگیرید توله گلدن ناز و عروسکی - GR32
فروخته شده
تماس بگیرید گلدن سگ خانواده - GR31
فروخته شده
تماس بگیرید سگ گلدن رتربور - GR30
فروخته شده
تماس بگیرید گلدن رتریور اصیل - GR29
فروخته شده
تماس بگیرید توله گلدن - GR28
فروخته شده
تماس بگیرید سگ گلدن رتریور - GR27
فروخته شده
تماس بگیرید سگ نابینایان - GR26
فروخته شده
تماس بگیرید گلدن رتریور - GR25
فروخته شده
تماس بگیرید سگ مهربان - GR24
فروخته شده
تماس بگیرید گلدن اصیل - GR23
فروخته شده
تماس بگیرید توله گلدن رتریور - GR22
فروخته شده
تماس بگیرید سگ خانواده - GR21
فروخته شده
تماس بگیرید گلدن رتریور - GR20
فروخته شده
تماس بگیرید گلدن رتریور - GR19
فروخته شده
تماس بگیرید سگ گلدن رتریور - GR18
فروخته شده
تماس بگیرید گلدن رتریور اصیل - GR17
فروخته شده
تماس بگیرید توله گلدن رتریور - GR16
فروخته شده
تماس بگیرید توله گلدن طلایی - GR15
فروخته شده
تماس بگیرید گلدن رتریور - GR14
فروخته شده
تماس بگیرید سگ گلدن - GR13
سگ گلدن رتریور

سگ گلدن رتریور که به گلدن نیز شناخته می شود یکی از محبوب ترین و دوست داشتنی ترین گونه های نژاد سگ به شمار می آید. سگ گلدن رتریور به دلیل وفاداری و شخصیت کاملا اجتماعی که دارد به عنوان یک سگ کامل شناخته می شود. سگ گلدن رتریور در طی سالیان تغییرات محدودی داشته است از جمله روشن تر شدن رنگ موی بدن آن که آن هم به نوبه خود طرفداران بسیاری پیدا کرده است. گلدن رتریور در سال ۱۹۲۵ به واسطه باشگاه آمریکایی Kennel به رسمیت شناخته شد و عضو گروه ورزشی شد. سگ Golden Retriever نر باید حدود 58.5 تا 61 سانتیمتر در حالت ایستاده ارتفاع داشته باشد. این اندازه در ماده های بالغ حدود 54.5 الی 57 سانتیمتر است. طبق قوانین استاندارد آمریکا ارتفاعی غیر از این محدوده، باعث رد صلاحیت این نژاد می گردد. وزن گلدن نر حدود 30 تا 34 کیلوگرم است. ماده ها معمولا سبک‌تر و کوچک‌تر از نرها هستند. سگ Golden Retriever باید به طور منظم برس زده شود و مرتب شود و گهگاه برای برطرف کردن بوی سگ، آنها را به حمام ببرید. گوش های گلدن رتریور را جهت جلوگیری از انباشت خاک و جرم به صورت مرتب تمیز کنید. میانگین امید به زندگی برای گلدن رتریور بین ۱۰ تا ۱۲ سال است.

مشخصات سگ گلدن رتریور

سازمان استاندارد Akc سگ نژاد رتریور را به این صورت توصیف می کند: " یک سگ متقارن و متوازن، قدرتمند، فعال با پاهای خوش ترکیب و متناسب، نمایشی کامل از سیمای مهربان و دارا بودن شخصیتی مشتاق، هوشیار و دارای اعتماد به نفس بالا". سگ Golden Retriever محکم و تنومند هستند، سگ هایی موزون با اندازه متوسط که موی بدن آنها ممکن است در هر رنگی از طیف طلایی باشد. برخی پرورش‌دهندگان گلدن سفید به وجود آورده اند اما با استانداردهای این نژاد سازگار نیست. سرهای سگ های نژاد رتریور پهن و عریض است که در قسمت پوزه باریک و مخروطی می‌شود. بینی مشکی، چشمان قهوه ای و گوش های آویزان دارند. سگ گلدن رتریور مستعد به انتشار بو است و صاحبان آن ها معتقدند که بیش از سایر نژادها نیاز به حمام کردن دارند. داخل گوش این سگ ها را تمیز کنید ولی هرگز از گوش پاک کن برای تمیز کردن مجرای کانال گوش شان استفاده نکنید. برای این کار از یک دامپزشک کمک بگیرید. دندان‌های آنها را به صورت هفتگی برای جلوگیری از ایجاد جرم و بیماری‌های لثه و عدم ایجاد بوی نامطبوع هنگام پارس کردن مسواک کنید. گلدن رتریوری ها مشتاق یادگیری هستند، آنها برای اینکه ذره ای از توجه و ستایش شما را به دست آورند و یا اینکه مقداری غذا دریافت کنند، هر کاری انجام می دهند. این موضوع باعث می‌شود که گلدن انتخاب مناسبی برای کسانی که برای اولین بار قصد نگهداری از یک سگ را دارند باشد.

تاریخچه سگ گلدن رتریور

گلدن رتریور در دهه ۱۸۰۰ در میان پرورش‌دهندگان بریتانیایی به وجود آمد. برترین رکورد از اصیل ترین نژاد منسوب به Dudley Marjoribanks از هایلند یکی از ایالتهای اسکاتلند است. در سال ۱۸۶۵ تنها یک توله سگ زرد رنگ از زایمان یک رتریور مشکی با پوشش مواج به دست آورد. وی او را Nous که یک کلمه یونانی به معنی حکمت است نام گذاشت. Nous رشد کرد و تبدیل به یک سگ قوی همچون گلدن شد و با یک سگ پشمالو و گوش آویخته از نژاد Tweed Water که در حال حاضر یک نژاد منقرض شده است، جفت گیری کرد و نتیجه آن ۴ توله سگ زرد بود که پایه و اساس نژاد گلدن رتریور شد. در طول سالیانی که به پرورش دقیق و تخصصی این نژاد گذشت توله‌های شامل نژاد Tweed Water، چندین توله رتریور مشکی با پوشش مواج، یک توله قرمز از نژاد Setter و همینطور توله هایی از نژادهای Labrador retriever و Bloodhound به وجود آمدند تا اینکه آقای Marjoribanks و بستگانش یک خط استثنایی و استوار و با صلاحیت از گلدن های زرد رنگ ایجاد کردند.
تا سال ۱۹۰۴ گلدن رتریور تا حد زیادی ناشناخته باقی مانده تا زمانی که یکی از سگهای آقای Marjoribanks برنده اولین رقابت رتریور ها شد. پس از آن رتریورهای زرد توسط یک کلاب انگلیسی به عنوان رتریور با پوشش مواج یا صاف ثبت شد و در سال ۱۹۱۳ به وضوح به عنوان رتریور زرد یا گلدن شناخته شدند.

سگ نژاد رتریور

برای خرید سگ گلدن رتریور می توانید به سایت سرزمین سگ ها مراجعه کنید و در اینجا مشخصات سگ گلدن رتریور را مطالعه کنید. قیمت سگ گلدن رتریور بسیار مناسب است. سرزمین سگ ها، سگ ها را متناسب با نژاد و خلق و خوی خودشان تربیت می کند و برای همین، مجموعه بسیار عالی جهت خرید سگ گلدن رتریور و سایر سگ ها است.

دیدگاه‌ها  
+9
چقدر گرون :eek:
+10

به نقل از غزل:

چقدر گرون :eek:


لطف کنید قیمت این نژاد رو از سایر فروشنده ها هم بگیرید. مجموعه سرزمین سگ ها منصفانه ترین قیمت ها رو داره.
+10
سلام،
توله گلدن رتریور کی دوباره موجود میشه?
ممنونم
نوشتن دیدگاه