سگ گریت دین

تماس بگیرید مولد گریت دین - MO49
فروخته شده
تماس بگیرید گرین دین بلک - GD97
فروخته شده
تماس بگیرید گرین دین اصیل - GD77
فروخته شده
تماس بگیرید گریدین ابلق - GD87
فروخته شده
تماس بگیرید گریتدین مشکی - GD82
فروخته شده
تماس بگیرید گریتدین حرفه ای - GD83
فروخته شده
تماس بگیرید گریتدین بلک - GD105
فروخته شده
تماس بگیرید گریتدین با هیبت - GD109
فروخته شده
تماس بگیرید گریتدین اصیل - GD106
فروخته شده
تماس بگیرید گریتدین - GD92
فروخته شده
تماس بگیرید گریت دین یک ماهه - GD10
فروخته شده
تماس بگیرید گریت دین چهار ماهه - GD28
فروخته شده
تماس بگیرید گریت دین پوست چرمی - GD126
فروخته شده
تماس بگیرید گریت دین پنجه سفید - GD121
فروخته شده
تماس بگیرید گریت دین نخودی - GD72
فروخته شده
تماس بگیرید گریت دین مشکی - GD78
فروخته شده
تماس بگیرید گریت دین مشکی - GD70
فروخته شده
تماس بگیرید گریت دین مشکی - GD63
فروخته شده
تماس بگیرید گریت دین مشکی - GD55
فروخته شده
تماس بگیرید گریت دین مشکی - GD42
فروخته شده
تماس بگیرید گریت دین مشکی - GD21
فروخته شده
تماس بگیرید گریت دین مشکی - GD125
فروخته شده
تماس بگیرید گریت دین ماده اصیل - GD47
فروخته شده
تماس بگیرید گریت دین ماده - GD58
فروخته شده
تماس بگیرید گریت دین ماده - GD27
فروخته شده
تماس بگیرید گریت دین ماده - GD24
فروخته شده
تماس بگیرید گریت دین قهوه ای - GD46
فروخته شده
تماس بگیرید گریت دین غول آسا - GD110
فروخته شده
تماس بگیرید گریت دین عضلانی - GD134
فروخته شده
تماس بگیرید گریت دین عضلانی - GD117
فروخته شده
تماس بگیرید گریت دین سگ گارد - GD127
فروخته شده
تماس بگیرید گریت دین سفید - GD35

معرفی :
گریت دین سگی است که با نام های گوناگونی شناخته شده است از جمله : Grand Danois (یک نام قدیمی فرانسوی به معنای بزرگ دانمارکی) ، Deutsche Dogge ، Dogue Allemand (لغت فرانسوی برای German Mastiff) ، Ulm Dog ، Ulmer Dogge ، Ulmer Mastiff ،Boarhound ،Danish Dog ، English Dogge ، Tiger Dog ، Tiger Mastiff، Grand Danois ، Brosse Dogge ، Hetzreude ، Saufanger ،Gentle Giant به معنای غول پیکر مهربان و ساده تر از همه Dane .
گریت دین یک نژاد عظیم الجثه می‌باشد که در طول صدها سال به عنوان یک گونه متمایز پرورش یافته است. هیچ کس نمی داند که چرا این نام فرانسوی برای یک نژاد آلمانی ، به انگلیسی پذیرفته شده و هیچ رابطه شناخته شده ای مابین اصلیت و مبدا پرورش

گریت دین

و کشور دانمارک وجود ندارد. به هر حال این نام به 

نژاد سگ گریت دین

داده شد . صفت بزرگ ، هرگز به اندازه کافی ، یک نماینده مناسب برای این نژاد برجسته نبود . همیشه نیازمند ظرافت ، زیبایی ، شجاعت ، شایستگی ، سرعت و استقامت و همچنین آرامش و یک طبیعت قابل اعتماد بود.

سگ گریت دین

در سال ۱۸۸۷ توسط باشگاه آمریکایی Kennel به عنوان عضو گروه کاری به رسمیت شناخته شد. ارتفاع

گریت دین نر

بالغ نباید کمتر از ۷۶ سانتیمتر تا شانه ها باشد. اما اولویت با سگهای است که بالاتر از ۸۱ سانتیمتر تا شانه ارتفاع داشته باشند . ماده ها نیز نباید کمتر از ۷۱ سانتیمتر تا شانه ها ارتفاع داشته باشند که اما سگ های ماده ای که بالاتر از ۷۶ سانتی متر ارتفاع دارند متعادل‌تر هستند. برای ماکزیمم ارتفاع هیچ محدودیتی وجود ندارد. گریت دین ها در وزن بسیار متفاوت هستند اما معمولاً بین ۴۵ تا ۷۷ کیلوگرم وزن دارند . پوشش کوتاه و براق آنها ، برای مراقبت بسیار آسان است. گریت دین ها در طیف های وسیعی از رنگ به وجود آمده اند از جمله : black, blue, brindle, fawn, harlequin, mantle (در قسمت پوشش و رنگ، این رنگها توضیح داده شده اند. ) آنها همچنین در رنگ سفید نیز وجود دارند که در سازمان AKC جهت پرورش و مشارکت در نمایش‌ها نام نویسی شده اند، اما برای رقابت های تطبیقی واجد شرایط نیستند. گریت دین ممکن است با گوش های جراحی شده و یا طبیعی در حلقه نمایش آمریکایی نمایش داده شود . با این حال بسیاری از کشورها اجازه دیده شدن گریت دین با گوش‌های بریده را نمی دهند. متوسط طول عمر گریت دین بین ۷ تا ۱۰ سال می باشد.

مشخصات سگ گریت دین

ظاهر :
آنها سگ های بسیار بزرگ و عضلانی هستند. هرچند آنها سگ های عظیمی هستند ولی باید در تناسب بدنی به صورت مربع باشند یعنی کشیدگی بدنشان با ارتفاعشان همخوانی داشته باشد.

سگ های گریت دین

دارای سری مستطیل شکل و گوش هایی با اندازه متوسط هستند که اغلب برای زیبایی بریده می‌شوند . اگر گوش ها بریده نشوند به سمت جلو و تا گونه ها خم می شود .دم بلندشان به صورت مخروطی به یک نقطه ختم می شود و هرگز نباید کوتاه شود .

سایز و وزن :
ارتفاعی که برای گریت دین نر بالغ ارجحیت دارد ۸۱ سانتیمتر تا شانه ها یا بلندتر می باشد. ماده‌ها نیز باید حدود ۷۶ سانتیمتر و یا بالاتر ارتفاع داشته باشند . در نمایش سگ ها ، اگر گریت دین نر از ۷۶ سانتیمتر و گریت دین ماده از ۷۱ سانتیمتر کمتر باشد رد صلاحیت می شوند. میانگین وزن برای نر ها بین ۶۱ تا ۶۸ کیلوگرم و ماده ها بین ۵۴ تا ۶۱ کیلوگرم می باشد.

پوشش و رنگ :
موی کوتاه گریت دین ها شامل ۶ رنگ میباشد. black, blue, brindle, fawn, harlequin, mantle . رنگ fawn که رنگ طلایی ای است که با یک سایه مشکی پوشیده شده . رنگ brindle که ترکیب رنگ fawn و سیاه می‌باشد که گویا در هم ادغام شده اند و حالت ببر گونه به سگ داده اند. blue در واقع یک رنگ آمیزی خاکستری می باشد. harlequin رنگی شامل زمینه سفید با الگو های مشکی بی قاعده که در سرتاسر بدن پوشیده شده است. mantle رنگی شامل سیاه و سفید است که رنگ مشکی به حالت یکپارچه سرتاسر بدن سگ را پوشانده است.

نیازهای اصلاح :
گریت دین ها علیرغم داشتن موهای کوتاه نیاز به برس زدن هفتگی توسط یک برس سیمی محکم جهت کنترل ریزش مو دارند. در صورت نیاز میتوانید گریت دین را حمام کنید .بسیاری از صاحبان گریت‌دین ترجیح می دهند که از یک آرایشگر سگ حرفه ای برای حمام و ترمیم ناخن های گریت دین استفاده کنند. زیرا حمام کردن آنها می‌توانند کار دشواری باشد به خصوص اگر سگ ناسازگاری باشد . . گوش آنها را به طور هفتگی برای علائم تحریک و عفونت یا ایجاد موم بررسی کنید. با یک گلوله پنبه ای و یک ماده شوینده تایید شده توسط دامپزشک گوشهای شان را تمیز کنید. توجه داشته باشید که هرگز با گوش پاک کن داخل مجرای گوش شان را تمیز نکنید. ناخن های شان را ماهی یکبار کوتاه کرده و هفته ای یکبار دندان های شان را جهت جلوگیری از ایجاد جرم و همچنین عدم ایجاد بوی نامطبوع هنگام پارس کردن مسواک کنید.

تاریخچه سگ گریت دین

سن دقیق سابقه

نژاد گریت دین

هنوز شناخته شده نیست اما احتمال دارد که اجداد این نژاد از هزاران سال پیش وجود داشته باشند. نقاشی هایی از سگ هایی شبیه به گریت دین در بناهای تاریخی مصر یافت و اولین توصیفات از سگی شبیه به نژاد گریت دین در ادبیات چینی یافت شده است . البته اجداد این نژاد نسبت به گریت دین های امروزی تفاوتهای در ساختار بدنی و خلق و خویی داشتند .همانطور که می‌دانیم گریت دین یک نژاد انتخاب شده به عنوان نژادی متمایز برای حدود حداقل ۴۰۰ سال و بلکه بیشتر از این بوده است. به طور گسترده ای این اعتقاد وجود دارد که سگ گریت دین از ترکیب دو نژاد English Mastiff و Irish Wolfhound به وجود آمده است. گریت دین در اصل به منظور شکار گراز وحشی اروپا ، که در آن زمان جالب ترین سرگرمی در قاره بود ، در آلمان ترویج یافت. گریت دین به خاطر قدرتمند بودن، هوش و مقاومتش و همینطور شخصیت و ویژگی های نژادی اش برای این کار مناسب بود. نجیب زادگان آلمانی بسیار تحت تاثیر این نژاد بودند و از آنها جهت نگهبانی املاک بزرگشان و یا بودن به عنوان همدم و همراه برای آنها استفاده می‌کردند . گزارش شده که در سال ۱۵۹۲ دوکِ Braunschweig ، حدود ۶۰۰ قلاده از نژاد گریت دین که همگی نر بودند را برای شکار گراز جمع آوری کرد. در قرن ۱۸ این نژاد در آلمان شروع به نزدیک شدن به سگی که ما امروزه می‌شناسیم کرد. در سال ۱۸۷۶ سگ گریت دین به عنوان سگ ملی آلمان اعلام شد . مدت کوتاهی پس از آن ، دوستداران آلمانیِ آن اعلام کردند که این نژاد به نام Deutsche Dogge نام گذاری شده و تمام اسامی دیگر لغو خواهد شد. ایتالیا همچنان این نژاد را با نام Alano که همان Mastiff است می‌نامد. در سال ۱۸۹۱ باشگاه Deutsche Dogge از آلمان ، یک استاندارد رسمی برای توصیف این نژاد به تصویب رساند. گریت دین ها در اواخر قرن ۱۸ به ایالات متحده آمدند . William Buffallo Bill ظاهراً اولین طرفدار این نژاد بود. باشگاه آمریکایی Kennel در سال ۱۸۸۷ گریت دین را به رسمیت شناخت. باشگاه آمریکایی Mastiif America در سال ۱۸۸۹ تاسیس شد و دو سال بعد به نام Great Dane Club تغییر نام داد. سگ گریت دین امروزه به ندرت جهت شکار گراز وحشی استفاده می شود، در عوض آنها به عنوان نژادی خونگرم ، دلسوز و سازگار انتخاب شده اند. با توجه به استاندارد رسمی AKC ، "یک گریت دین باید سرزنده و شجاع بوده و خجالتی و ترسو نباشد . همیشه دوستانه و قابل اعتماد است. این ترکیب فیزیک و روح جذابیتی برای گریت دین به ارمغان آورده که مختص به هیچ نژاد دیگری نیست ."

شخصیت :
گریت دین یک نژاد عظیم الجثه ای است که صدها سال به عنوان یک نژاد متمایز پرورش یافته است. نژاد گریت دین از آلمان و شاید در انگلستان سرچشمه گرفته و هیچ ارتباط شناخته شده ای به دانمارک ندارد. آنها برای شکار گراز وحشی اروپا به کار می‌رفتند.

گریت دین غول پیکر

، قدرتمند و هوشمند و سرسخت بود و این ویژگی ها آن را برای اینکار مناسب می کردند. امروزه این سگ جزء نژاد های برجسته ، مهربان و دوست داشتنی و قابل اعتماد برای خانه های بزرگی است که علاقمند به داشتن سگ هایی با این جثه هستند. آنها در صورت نیاز به طور غریزی می‌توانند نگهبان باشند ، اما گریت دین ها نباید بیش از اندازه به امر نگهبانی تشویق شوند و مطمئناً نباید پرخاشگر و تهاجمی باشند. بسیاری از مردم بدون توجه به خلق و خوی سگ های بزرگ از آنها می ترسند . برای حفظ این خصلت گریت دین ها به عنوان سفیر نجابت و مهربانی ، صاحبان آنها باید مراقب آنها بوده و سگ های خود را در محیط‌های عمومی تحت کنترل داشته باشند .

الزامات فعالیت :
گریت دین ها به همان اندازه که بزرگ هستند می توانند پر انرژی باشند به خصوص در دوران نوجوانی. گریت دین های جوان این انرژی خود را در قالب حرکاتی چون چهار نعل رفتن ، جست و خیز کردن، بالا پریدن بر روی اشیا با ابراز کامل لذت و شادی بروز می دهند. این حرکات برای تماشا بسیار سرگرم کننده هستند . به خاطر سایز بزرگ ، قدرتمند و ذات بازیگوشی این حیوان ، حتی یک گریت دین به خوبی آموزش دیده نیز ، نباید بدون نظارت ، با کودکان تنها گذاشته شوند و همه کودکان در خانه ، باید روش صحیح تعامل با یک سگ را یاد بگیرند. گریت دین ها به رغم اندازه بزرگشان ، واقعاً سگ‌های خانه هستند و معمولاً نیازی به مقدار زیادی از ورزش های روزانه ندارند. در حقیقت چون آنها به سرعت در حال رشد هستند ،گریت دین های جوان به خاطر جلوگیری از بیماری های استخوانی و مفصلی نباید در طول یک یا دو سال اول زندگی خود در دویدن یا تمرینات بیش از حد ، زیاده‌روی کنند. گریت دین ها اگر در یک محیط بسته نگهداری شوند به خوبی رشد نمی کنند ، آنها نیاز به یک محوطه وسیع برای تمرین و بازی دارند. آنها معمولاً با تمام دوستان و اعضای خانواده ارتباط برقرار کرده و از شرکت در فعالیت های خانوادگی لذت می برند . پیاده روی منظم بهترین تمرین برای گریت دین ها است .

آموزش و پرورش :
گریت دین ها به عنوان سگ هایی با هوش متوسط در جهان توصیف شده اند. آنها معمولاً به راحتی می‌توانند از خانه بیرون بیایند و به فرمان های استاندارد اطاعت از قبیل : نشستن ، از حرکت ایستادن ، رفتن و آمدن را آموزش ببینند. گریت دین ها در مسابقات اطاعت ، چابکی ، رالی و دیگر رقابت‌های عملکرد به خوبی موفق بوده اند. همینطور این موفقیت را در حلقه ی مسابقات AKC نیز کسب کرده اند. آموزش ابتدایی و آموزش های اجتماعی شدن باید از تولگی و سن 3 تا 6 ماهگی شروع شود . توله گریت دین ها نسبت به سایر نژادهای سگ با سرعت بیشتری رشد می کنند. برای مثال در اولین سال زندگی خود به اندازه یک نوجوان ۱۴ تا ۱۵ ساله رشد خواهد کرد. بسیاری از توله سگ ها ، حیوانات کوچک و کودکان نوپا را به‌عنوان همسالان خود مشاهده می‌کنند. صاحبان این سگ باید به طور مداوم و با دقت به تماشا و آموزش توله های خود بگذرانند تا آنها به تمام اعضای خانواده احترام گذاشته و نقش خود را در خانه درک کنند. روی بچه ها نظارت داشته باشید که توله ها را هنگامی که در محل امن خود هستند اذیت نکنند.

صفات رفتاری :
هر کس که قصد

خرید گریت دین

یا هر نژاد سگ بزرگ دیگر را دارد باید تحقیق ویژه ای در زمینه ی این نژاد و به خصوص پرورش دهنده آن انجام دهد . تصمیمات لحظه ای برای داشتن یک

توله گریت دین

، اغلب توسط افرادی که آمادگی لازم برای مقابله با یک نژاد عظیم را ندارند ، موجبات سرخوردگی توله و به وجود آمدن رفتارهای مخرب در آنها به خصوص در دوران نوجوانی می شود. پرورش دهندگان معتبر و مربیان به طور کلی موافق هستند که گرایش‌های پرخاشگرانه یا خجالت و ترس و وحشت بیش از حد در گریت دین ها ، معمولا حاصل پرورش ضعیف ، آموزش ضعیف یا هردو آنهاست. صاحبان متعهد باید پس زمینه ی سگ خود را بررسی کرده و اقدام به برنامه‌ریزی یک پروتکل آموزشی قبل از اقدام به قبول نگهداری از این سگ غول پیکر کنند. صاحبان گریت دین باید یک محوطه ایمن و محصور شده برای جلوگیری از سرقت و فرار سگ خود داشته باشند .بیشتر گریت دین ها جهنده های خوبی نیستند بنابراین یک حصار 2 متری مناسب است. گریت دین ها ذاتاً مایل به تعقیب کردن هستند، گربه ها و خرگوش ها و سایر حیوانات کوچک را دنبال می‌کنند. یک گریت دین می‌تواند سالها به عنوان یک همراه و همدم مهربان برای شما بماند. افرادی که زمان کافی و تعهد و وفاداری لازم برای رسیدگی به یک گریت دین را ندارند باید در انتخاب نژاد سگ خود دقت کنند.

جهت مشاهده 

قیمت توله گریت دین

به وب سایت سرزمین سگها مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها  
+7
سلام میخواستم بدونم توله های پیتبول کی آماده میشن چون الان همه فروخته شدند بجز چندتا که بزرگ هستند
نوشتن دیدگاه