سگ هاسکی

فروخته شده
تماس بگیرید توله هاسکی فوق زیبا - H283
فروخته شده
تماس بگیرید هاسکی خوشگل - H282
فروخته شده
تماس بگیرید هاسکی اصیل - H281
فروخته شده
تماس بگیرید هاسکی پشت خاکستری - H280
فروخته شده
تماس بگیرید هاسکی پشت مشکی - H279
فروخته شده
تماس بگیرید توله هاسکی چشم یخی - H278
فروخته شده
تماس بگیرید سگ هاسکی - H275
فروخته شده
تماس بگیرید سگ هاسکی - H270
فروخته شده
تماس بگیرید توله هاسکی ملوس - H274
فروخته شده
تماس بگیرید هاسکی فوق زیبا - H277
فروخته شده
تماس بگیرید هاسکی چشم تا به تا - H276
فروخته شده
تماس بگیرید هاسکی عروسکی موبلند - H273
فروخته شده
تماس بگیرید هاسکی قهوه ای - H272
فروخته شده
تماس بگیرید هاسکی گلد - H271
فروخته شده
تماس بگیرید سگ هاسکی - H268
فروخته شده
تماس بگیرید هاسکی پشمالو - H267
فروخته شده
تماس بگیرید توله هاسکی خاکستری - H266
فروخته شده
تماس بگیرید هاسکی عروسکی - H265
فروخته شده
تماس بگیرید سیبرین هاسکی - H263
فروخته شده
تماس بگیرید هاسکی چشم آبی - H262
فروخته شده
تماس بگیرید هاسکی اصیل - H261
فروخته شده
تماس بگیرید هاسکی بامزه - H260
فروخته شده
تماس بگیرید هاسکی بالغ - MO16
فروخته شده
تماس بگیرید هاسکی چشم آبی - MO32
فروخته شده
تماس بگیرید هاسکی گلد - MO23
فروخته شده
تماس بگیرید سگ هاسکی - MO22
فروخته شده
تماس بگیرید هاسکی ماده بالغ - MO21
فروخته شده
تماس بگیرید هاسکی مولد - MO19
فروخته شده
تماس بگیرید هاسکی پشت مشکی - MO18
فروخته شده
تماس بگیرید هاسکی قهوه ای - MO17
فروخته شده
تماس بگیرید توله هاسکی زیبا - H259
فروخته شده
تماس بگیرید هاسکی دم رول - H258
نتایج 1 تا 32 از کل 287 نتیجه
haski-23

سگ هاسکی که از زیباترین سگ های موجود است، اصالت نژاد آن مربوط به منطقه های سرد آلاسکا است و اسکیموها برای جابه جا شدن با سورتمه، سگ های هاسکی را به کار می گرفتند. البته سگ هاسکی با نام های سگ سیبرین، سگ سورتمه، سگ سیب، سگ قطبی و چوکچی سیبری نیز شناخته می شود. سگ هاسکی در مناطقی با آب و هوای بسیار بد و خشن تانداری سیبری توانایی سورتمه کشی داشته است و از برجسته ترین سگ ها در این زمینه است. سگ هاسکی در دهه 1900 پا به آمریکا گذاشت و بین سگ های آلاسکایی از محبوب ترین سگ ها شد. این سگ که جسمی کوچک تر از مالاموت دارد و در عین حال سریع تر از آن می تواند حرکت کند، سگی فوق العاده برای سورتمه کشی است و می تواند مسیرهای طولانی را در مدت زمان بسیار کم طی کند. این سگ بسیار برونگرا و صمیمی و مهربان است و به قدری اجتماعی است که زندگی با انسان یا سایر سگ ها را بسیار دوست دارد. البته سیبرین هاسکی به گربه ها و سگ های کوچک به چشم غذا نگاه می کند و تنها در صورتی که از کودکی با یک گربه بزرگ شود با آن ها دوست می ماند.

تاریخچه سگ هاسکی

نژاد سیبرین هاسکی مربوط به منطقه Yakutsh می شود که بعدا به کمک مردم چوکچی در مناطق شمال شرقی سیبری اصلاح شد و توسعه یافت. مردم چوکچی برای حمل و نقل خود از این سگ استفاده می کردند و همچنین به دلیل زندگی نیمه عشایری که داشتند به حیوانی نیاز داشتند کمه سورتمه شان را جابه جا کند و به دنبال خود بکشد. سگ هاسکی به دلیل اینکه سرعت بسیار بالایی داشت و انرژی و غذای کمی را مصرف می کرد، بسیار کارآمد بود. مردم آن منطقه برای پرورش ژن برتر و قدرتمندتر، همه سگ ها به غیر از سگ رهبر را عقیم می کردند تا از زاد و ولد سایر سگ ها جلوگیری شود. این کار آن ها باعث شد ژن سگ های هاسکی به مدت 3000 سال خالص و پر قدرت بماند. سگ های هاسکی اگر به همراه مردها بیرون نمی رفتند، از زنان منزل محافظت می کردند و نگهبانی می دادند. از آغاز قرن بیستم تا حدود سال 1909 مردم آمریکا تنها اسم و خصوصیات سگ هاسکی را شنیدن تا اینکه پس از آن پای این سگ از سیبری به آلاسکا باز شد.
طی آن زمان ها از سگ هاسکی برای گذراندن مسیرهای طولانی توسط سورتمه یا رساندن دارو و اقلام غذایی مهم استفاده می شد. در آن سال ها سگ هاسکی بسیار محبوب شد به حدی که مجسمه یک سگ به نام Balto که نماد رهبر سایر سگ های هاسکی بوده است در پارک مرکزی نیویورک قرار گرفته است. نژاد سگ هاسکی در سال 1930 در باشگاه Kennel که از باشگاه های معروف آمریکایی است، ثبت شد. این سگ ها در زمان جنگ جهانی دوم به وسیله ارتش ایالات متحده برای جستجو، نجات و کمک به جنگجویان به خوبی ایفای نقش کردند. سگ هاسکی بسیار تنومند، چابک، قوی، مهربان، پر تحرک و... هستند و به دلیل روحیه اجتماعی شان با خانواده ها و کودکان بسیار با محبت هستند.

مشخصات ظاهری سگ هاسکی

سگ هاسکی چشم هایی زیبا و به رنگ آبی یا قهوه دارد (گاهی به صورت ترکیبی) و به او لقب چشم تیله ای می دهند. جمجمه سگ هاسکی سایز متوسطی دارد و متناسب با جثه آن است. سر این سگ در بالا تا حدودی گرد است و از بدنش کمی جلوتر است. پوزه سگ هاسکی متناسب با سر آن و نه به طور کامل گرد و نه کاملا مربعی است. رنگ بینی این سگ ها با رنگ سایر بدنشان متفاوت است و اگر رنگ پشت سر آن ها مشکی، قهوه ای یا خاکستری باشد رنگ می بینی شان سفید است و در صورتی که رنگ پشت آن ها سفید باشد، موی دماغ این سگ ها سفید است. برخی از آن ها چندی از موهایشان صورتی است که به هاسکی برفی معروف هستند. گوش آن ها مثلثی است و لبه آن ها گرد است و همچنین دم آن پوشش خزی شکل دارد و شبیه به دم روباه است. زمانی که آرام است دم خود را پایین نگه می دارد و اگر در حالت آماده باش و هشدار قرار بگیرد دم را در پشت کمر خود نگه می دهد. قد تقریبی سگ های هاسکی نر مابین 53 تا 60 سانتی متر و سگ ها ماده حدود 51 تا 56 سانت قد دارند. وزن این سگ ها با قدشان متناسب است و از 20 الی 27 کیلوگرم در سگ های نر و از 16 تا 23 کیلوگرم در سگ های ماده است. کشیدگی بدن هاسکی از قد آن بیشتر است. سیبرین هاسکی پوشش مویی با ضخامت زیاد دارد و قد موهای آن متوسط است. نژاد سگ هاسکی رنگ و طرح ها گوناگونی دارند و جدا از رنگ بدن آن ها، پنجه ها، پاها، صورت و زیر دم شان سفید است. اما رایج ترین رنگ هاسکی ها خاکستری و سفید، قهوه ای و سفید، سفید خالص و یا سیاه و سفید است.

خصوصیات سگ هاسکی

سگ هاسکی از نژادهای بسیار بازیگوش و پر جنب و جوش است. البته سگ هاسکی در عین حال آرام و فرمان بردار نیز است. از سایر خصوصیات سگ هاسکی می توان به اجتماعی بودن آن اشاره کرد که باعث می شود به یکی از دوست داشتنی ترین سگ ها تبدیل شود. همچنین یکی از خصوصیات بارز سگ هاسکی، باهوش بودن آن است که باعث می شود بهتر و راحت تر کارها را انجام دهد. سگ هاسکی در کودکی بسیار پر انرژی است و همچنین محبت این سگ فراوان است. سگ هاسکی زیاد پارس نمی کند و به همین دلیل (و با توجه به استاندارد Akc) برای قرار گرفتن در موقعیت نگهبانی خیلی مناسب نیست. برقراری ارتباط این سگ با کودکان بسیار خوب است. خیلی سریع و راحت آموزش می بیند، اما باید به درستی و با آرامش به آن آموزش دهید چون امکان لجبازی کردن آن نیز وجود دارد. سگ هاسکی علاقه ای به تنها ماندن ندارد زیرا ممکن است موجب به هم ریختگی شود. مراقبت های اصلاحی سگ هاسکی سخت نیست. این سگ ها همچون سایر نژادها ریزش مو دارند، اما آن دسته شان که در مناطق سردسیر زندگی می کنند ریزش موی بسیار کمتری دارند.
با برس زدن منظم موی سگ هاسکی می توانید ریزش موی آن ها را کنترل کنید. این سگ ها بسیار تمیز هستند و همچون گربه ها می توانند خود را تمیز کنند و نیاز به استحمام کمی دارند. گوش سگ هاسکی را باید به طور مرتب و هفته ای یک بار برسی کنید تا عفونت و... نداشته باشد. همچنین بهتر است به صورت هفتگی دندان ها و لثه های این سگ ها را مسواک بزنید تا دچار بیماری نشوند و بهتر است ناخن های آن ها را به طور ماهانه کوتاه کنید. سگ هاسکی باید فعالیت زیادی داشته باشد زیرا بسیار پر انرژی است و زندگی فعال را دوست دارد. این نژاد بسیار قابل اعتماد است.

قیمت سگ هاسکی

با توجه به ویژگی های مثبت بسیار زیادی که سگ هاسکی دارد، از پر طرفدار ترین نژاد سگ ها است. می توانید هر کدام از سگ های هاسکی را که پسندیدید، اطلاعات مرتبط با آن را مطالعه کنید و در صورتی که مورد تایید شما قرار گرفت، برای خرید سگ هاسکی از سایت سرزمین سگ ها اقدام کنید. قیمت سگ هاسکی در سایت سرزمین سگ ها بسیار مناسب است زیرا این مجموعه بدون دخالت هیچ واسطه ای نژاد سگ هاسکی و سایر نژاد ها را پرورش می دهد و به شما عزیزان ارائه می دهد. آموزش این سگ ها راحت است و بسیار خون گرم هستند و به همین دلیل خرید سگ هاسکی انتخاب خوبی است.

دیدگاه‌ها  
4
0
# مهدی فروتن 1401-08-25 01:10
خیلی اطلاعات عالی و مفیدی بود ، سپاسگذارم عزیزان :roll:
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
4
0
# تمارا 1401-10-02 18:07
سلام اگه خاستم خرید کنم چجوری فرستاده میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
3
0
# آیسان 1401-12-14 20:55
سلام ببخشید توله پامرانین یا هاسکی بازم میارید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# مدیریت 1401-12-21 17:54
به نقل از آیسان:
سلام ببخشید توله پامرانین یا هاسکی بازم میارید؟

سلام.. فقط سگهای نژاد بزرگ کار میکنیم. یه توله هاسکی خوشگل در سایت قرار داده شد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# Aldc 1401-12-28 00:50
سلام بازم می زارید می خوام
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
1
# مدیریت 1402-01-04 15:32
به نقل از Aldc:
سلام بازم می زارید می خوام

بله به محض آماده شدن در سایت قرار میگیرند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه