سگ دوبرمن

تماس بگیرید دوبرمن بلوطی جوان - MO65
فروخته شده
تماس بگیرید نژاد دوبرمن - DO55
فروخته شده
تماس بگیرید شاه توله دوبرمن بلوطی - Do32
فروخته شده
تماس بگیرید شاه توله دوبرمن - DO79
فروخته شده
تماس بگیرید شاه توله دوبرمن - DO70
فروخته شده
تماس بگیرید شاه توله دوبرمن - DO66
فروخته شده
تماس بگیرید شاه توله دوبرمن - DO48
فروخته شده
تماس بگیرید شاه توله دوبرمن - DO101
فروخته شده
تماس بگیرید سگ نگهبان دوبرمن - DO85
فروخته شده
تماس بگیرید سگ نگهبان دوبرمن - DO59
فروخته شده
تماس بگیرید سگ نگهبان - DO60
فروخته شده
تماس بگیرید سگ دوبرمن(فروش ویژه) - DO54
فروخته شده
تماس بگیرید سگ دوبرمن پوست چرمی - DO34
فروخته شده
تماس بگیرید سگ دوبرمن مولد - MO7
فروخته شده
تماس بگیرید سگ دوبرمن - MO10
فروخته شده
تماس بگیرید سگ دوبرمن - DO75
فروخته شده
تماس بگیرید سگ دوبرمن - DO6
فروخته شده
تماس بگیرید سگ دوبرمن - DO58
فروخته شده
تماس بگیرید سگ دوبرمن - DO40
فروخته شده
تماس بگیرید سگ دوبرمن - DO18
فروخته شده
تماس بگیرید سگ دوبرمن - DO15
فروخته شده
تماس بگیرید سگ دوبرمن - DO12
فروخته شده
تماس بگیرید ذوبرمن درجه یک - DO31
فروخته شده
تماس بگیرید دوبرمن پوست چرمی - DO94
فروخته شده
تماس بگیرید دوبرمن پوست چرمی - DO89
فروخته شده
تماس بگیرید دوبرمن پوست چرمی - DO82
فروخته شده
تماس بگیرید دوبرمن پوست چرمی - DO69
فروخته شده
تماس بگیرید دوبرمن پوست چرمی - DO50
فروخته شده
تماس بگیرید دوبرمن پوست براق - DO92
فروخته شده
تماس بگیرید دوبرمن نگهبان - DO49
فروخته شده
تماس بگیرید دوبرمن نگهبان - DO44
فروخته شده
تماس بگیرید دوبرمن نر - DO11

اصیل، باشکوه، قدرتمند و تیزهوش. شاید این کلمات بهترین توصیف برای سگ دوبرمن باشند؛ سگی شجاع و بی‌باک که با اقتدار در میان بهترین نژادهای سگ‌های نگهبان قدرت‌نمایی می‌کند. دوبرمن‌ها سگ‌هایی سریع، قوی و عضلانی هستند که از همان بدو تولد می‌توانید قدرت را در تراکم عضلات‌شان ببینید. یکی دیگر از ویژگی‌های ظاهری قابل توجه در این نژاد اصیل، نوع پوشش بدن و موهای متراکم و براق‌شان است که باعث می‌شود در نگاه اول چشم را خیره کند. این ویژگی‌ها باعث شده‌اند تا دوبرمن به عنوان یکی از خانواده‌های سلطنتی در میان نژادهای مختلف سگ شهرت داشته باشد. یک دوبرمن خوب و اصیل با یک گشت‌زنی ساده اطراف محل آن را از هر مزاحمی پاک می‌کند و این یعنی یک نگهبان بی‌نقص. برای خرید سگ دوبرمن اصیل با ما در سرزمین سگ‌ها در ارتباط باشید.

تاریخچه سگ دوبرمن

نژاد دوبرمن پینچر در اواخر قرن نوزدهم در آلمان به وجود آمد و به سرعت به عنوان سگ نگهبان شناخته شد. نام این نژاد برگرفته از نام توسط لوئیس دوبرمن است؛ کسی که برای اولین بار این سگ را از ترکیب نژادهای دیگر به وجود آورد. اصل و نسب دقیق این سگ هنوز ناشناخته است اما برخی بر این باورند که این سگ تلفیقی است از نژاد‌های روتوایلر، تریر سیاه، تریر تان و ژرمن پینچر. سال 1908 سازمان AKC آمریکا این سگ را به عنوان یک نژاد مستقل به رسمیت شناخت.

مشخصات سگ دوبرمن

وقتی صحبت از خرید یا به سرپرستی گرفتن سگ می‌شود، باید کمی احساسات‌مان را کنترل کنیم. بعضی‌های از سگ داشتن فقط قسمت‌های هیجان‌انگیز و جالب ماجرا را می‌بینند و حواس‌شان نیست که سگ داشتن یعنی مراقبت و  نگهداری از یک موجود زنده که حیاتش به توجه یا بی‌توجهی ما وابسته است. دانستن مشخصات سگ پیش از خرید یا به سرپرستی گرفتن آن به شما کمک می‌کند که بدانید آیا سگ درستی را انتخاب کرده‌اید یا نه. بیایید ببینیم دوبرمن‌های باشکوه چه ویژگی‌هایی دارند.

سگ دوبرمن از نظر ظاهری چه مشخصاتی دارد؟

دوبرمن سگی عضلانی است با موهای نرم و کوتاه که در برخی گونه‌ها به قرمزی می‌زند؛ سگی لوکس و باشکوه که اگرچه در دستۀ سگ‌های نگهبان قرار می‌گیرد، زیبایی چشمگیری دارد که بسیاری از افراد آن بدون این که نیازی به سگ نگهبان داشته باشند، آن را انتخاب می‌کنند.

جدول مشخصات ظاهری سگ دوبرمن بر اساس سایت AKC آمریکا
شمارهمشخصات سگ دوبرمن وضعیت
 1  جنس مو  نرم

 2

 اندازه موها  کوتاه
 3  ریزش مو  تقریباً زیاد
 4  نیاز به مراقبت های بهداشتی مثل حمام، مسواک و ...  کم
5 میزان ترشح بزاق نسبتاً کم

 

سایز سگ دوبرمن چقدر است؟

دوبرمن‌ها در دستۀ سگ‌هایی با جثۀ متوسط قرار می‌گیرند. دوبرمن سگی عضلانی است با بدنی توپر که قدرت، سرعت و استقامتش زبانزد است.

جدول مشخصات سایز سگ دوبرمن بر اساس سایت AKC آمریکا
شمارهمشخصات سگ دوبرمنوضعیت
1 قد 68 تا 71 سانتی متر
2

وزن سگ دوبرمن نر

34 تا 45 کیلوگرم
3 وزن سگ دوبرمن ماده 27 تا 41 کیلوگرم

 

طول عمر سگ دوبرمن

یکی از نکات مهمی که هنگام خرید سگ باید به آن دقت کنید، طول عمر آن است. سگ‌های نژادهای مختلف طول عمرهای نسبتاً مشخصی دارند که اگر تحت تأصیر عوامل بیرونی قرار نگیرند، عموماً از یک قاعدۀ کلی پیروی می‌کند.

   جدول طول عمر سگ دوبرمن بر اساس سایت AKC آمریکا
 شمارهمشخصات وضعیت
 1 طول عمر سگ دوبرمن 10تا 12 سال

 

شخصیت سگ دوبرمن

مربیان سگ‌ها همیشه توصیه می‌کنند که پیش از خرید سگ، اطلاعات کاملی را دربارۀ شخصیت آن به دست آورید. تحقیقات، شباهت‌های بسیار زیادی را میان شخصیت سگ‌ها و صاحبانشان نشان داده‌اند. برای مثال در مقاله‌ای که در سایت مجلۀ دیسکاوری منتشر شده، محققان ثابت کرده‌اند کیفیت رابطۀ میان سگ‌ها و صاحبانشان درصورتی که شخصیت‌های مشابهی داشته باشند، به مراتب بهتر است. خب بیایید ببینیم دوبرمن‌های زیبا چه شخصیتی دارند و آیا واقعاً سگ دلخواه شما هستند.

   جدول ویژگی‌های شخصیتی سگ دوبرمن بر اساس سایت AKC آمریکا   
شمارهمشخصات سگ دوبرمن وضعیت
 1 تربیت‌پذیری بسیار تربیت‌پذیر
2 شدت صدای پارس کردن نسبتاً زیاد
3 نیاز به تمرین‌های ذهنی و حل مسئله برای رشد ذهنی بهتر زیاد
 4 سطح انرژی بسیار پرانرژی
5 پذیرش غریبه‌ها زیاد
6 غریزۀ نگهبانی و حمایتگری بسیار زیاد
7 سطح بازیگوشی زیاد
8 سطح سازگاری زیاد

همان‌طور که می‌بینید دوبرمن‌ها سگ‌هایی بسیار پرانرژی هستند که نیاز به بازی، تحرک و تمرین‌های ذهنی زیاد دارند. اگر شخصیتی پرجنب‌وجوش، فعال و برون‌گرا دارید و اگر می‌توانید فضایی بازو آزاد را برای بازی و فعالیت سگ‌تان فراهم کنید، دوبرمن سگ ایده‌آل شماست.

 آیا سگ دوبرمن برای خانواده مناسب است؟

 این که سگ مورد علاقۀ شما سگ خانواده باشد یا نه، تأثیر زیادی در انتخاب دارد. برای خانواده‌هایی که کودک دارند یا از سگ‌های دیگری هم نگهداری می‌کنند، مهم است که بدانند سگ جدید چه رابطه‌ای با بچه‌ها و سگ‌های دیگر دارند. بگذارید همین حالاخیالتان را راحت کنیم و اطمینان خاطر بدهیم که دوبرمن علیرغم ظاهر پرابهت و قدرتمندش، سگی بسیار خانوادگی است. جدول زیر را ببینید:

 

  جدول ویژگی‌های شخصیتی سگ دوبرمن برای زندگی با خانواده بر اساس سایت AKC آمریکا   
 شمارهمشخصات سگ دوبرمنوضعیت
 1 میزان محبت و صمیمیت با خانواده  بسیار بامحبت
 2 دوستی با بچه‌ها بسیار کودک‌دوست
3 دوستی با سایر سگ‌ها نسبتاً خوب

 

سلامت سگ دوبرمن؛ سگ دوبرمن مستعد ابتلا به چه عوارض جسمانی و بیماری‌هایی است؟

اگرچه دوبرمن‌ها نژادی قوی و سالم هستند، اما در شرایط خاصی مستعد این هستند که برخی بیماری‌ها و عوارض جسمانی را بروز دهند. در جدول زیر مهم‌ترین بیماری‌ها و اختلالات فیزیکی دوبرمن‌ها را می‌بینید:

جدول بیماری‌ها و اختلالات احتمالی سگ دوبرمن بر اساس سایت AKC آمریکا
شمارهبیماری یا اختلال احتمالیروش درمان یا پیشگیری
1 نفخ آگاهی دربارۀ علائم و مراجعۀ سریع به پزشک
2 دیسپلازی لگن معاینۀ منظم و ارزیابی وضعیت لگن توسط دامپزشک
3 کاردیومیوپاتی اتساع یافته (بزرگ شدن قلب) معاینۀ منظم و ارزیابی وضعیت قلب توسط دامپزشک
4 بیماری فون ویلبراند (لخته شدن خون) آزمایش DNA برای تشخیص بیماری فون ویلبراند
5 آتروفی پیش‌روندۀ شبکیه ارزیابی توسط چشم‌پزشک
6 آلبینیسم -
7 کم‌کاری تیروئید آزمایش خون و دارودرمانی با تجویز دامپزشک

 

قیمت سگ دوبرمن

قیمت سگ دوبرمن به خلوص نژاد، جنسیت، وضعیت سلامت، سن سگ و عوامل متعدد دیگری بستگی دارد. این سگ عموماً در دستۀ سگ‌های گران‌قیمت قرار می‌گیرد و اگر سگی آموزش‌دیده باشد، قیمت آن به مراتب افزایش می‌یابد. اگر قصد خرید سگ دوبرمن را دارید، باید سلامت آن را در اولویت قرار دهید و اولویت را بر خرید از مراکز پرورش سگ معتبر بگذارید. این را فراموش نکنید که پیش از خرید سگ تمامی جوانب آن را بسنجید و با اطمینان خاطر سگ را به سرپرستی بگیرید مبادا پشیمان شوید و با رها کردن سگ یا سپردن آن به شخصی دیگر به او آسیب بزنید. کارشناسان ما در مرکز نگهداری و پرورش سگ‌های نگهبان سرزمین سگ‌ها به شما کمک می‌کنند تا بهترین تصمیم را برای خرید یک سگ سالم و خوب بگیرید.

انواع نژاد سگ دوبرمن

انواع نژاد سگ دوبرمن

نژاد سگ دوبرمن از محبوب ترین نژادهای سگ است. افراد زیادی علاقه دارند که سگ دوبرمن را به سرپرستی بگیرند زیرا این سگ بسیار با وفا است و همواره می تواند در کنار خانواده زندگی کند. نژاد سگ دوبرمن از بهترین سگ ها برای قرار گرفتن در موقعیت نگهبانی است و به طور غریزی این کار را انجام می دهد. از مزیت های نژاد سگ دوبرمن عدم ریزش موهای آن ها است که در نتیجه نظافت کمتری نیاز دارند. همچنین اگر شما یک فرد ورزشکار هستید، دوبرمن همدم بسیار خوبی برای شما می شود زیرا پا به پای شما ورزش می کند و می دود. سگ های دوبرمن برای کسانی که تجربه تربیت و آموزش سگ را دارند بهتر است زیرا راحت تر و سریع تر آموزش را فرا می گیرند. سگ دوبرمن به دلیل اینکه ورزیده است و می تواند سریع بدود و همچنین شجاع، قوی و باهوش است و قدرت بویایی بسیار بالایی دارد، سگ نگهبان بسیار خوبی می شود. همچنین این سگ ها بسیار قابل اعتماد هستند و می توانند آفت های کشاورزی را شکار کنند و همینطور توانایی شکار آن ها فوق العاده است. توانایی ها و ویژگی های رفتاری این سگ باعث شده است یکی از محبوب ترین انواع نژاد سگ دوبرمن باشد.

انواع نژاد سگ دوبرمن

به دلیل ینکه دوبرمن ها هوش بسیار بالایی دارند اغلب به عنوان سگ پلیس نقش ایفا می کنند. نژاد سگ دوبرمن پینجر از نژادهای جوان سگ ها به حساب می آید زیرا در سال 1800 این نژاد به وجود آمده است. این سگ ها در طی جنگ جهانی دوم کمک های زیادی به انسان ها کردند و از این رو قهرمانان جنگ حساب می شوند. بریدن گوش یا دم سگ دوربرمن هیچ ضرورتی از لحاظ پزشکی، تربیتی یا جنسی ندارد و در ایران گاهی توسط دامپزشکان سودجو این اتفاق می افتد و باعث می شود حیوان درد زیادی را تحمل کند. دوبرمن ها بدن دو رنگ دارند و اغلب یک رنگ غالب برای سراسر بدن و یک رنگ که به عنوان لکه هایی روی بدن قرار گرفته است. اغلب این رنگ ها قرمز، خاکستری، مشکی یا قهوه ای هستند. لکه ها بیشتر رو صورت (پوزه و دور چشم) یا روی پاها قرار دارند. نژاد سگ دوبرمن چند مدل هستند که هر کدام خصوصیات متفاوتی دارند. تربیت سگ دوبرمن را باید خیلی زود و زمانی که هنوز توله است شروع کنید. اگر قصد خرید نژاد سگ دوبرمن را دارید، می توانید از سایت سرزمین سگ ها اقدام به خرید آن کنید. سرزمین سگ ها نژادهای اصیل را پرورش می دهد و تربیت می کند و همچنین بدون هیچ واسطه ای این کار را انجام می دهد که باعث می شود قیمت سگ دوبرمن تا حد زیادی کم شود. اگر می خواهید برای خرید سگ دوبرمن اقدام کنید، باید در تربیت و آموزش آن مصمم باشید و وقت خود را برای آن بگذارید.

انواع نژاد سگ دوبرمن

انواع نژاد سگ دوبرمن

دیدگاه‌ها  
+1
درود
یک توله دو ماهه نر با ماده می خواستم ، که واکسن خورده و انگل زدایی شده باشد، موجود هست ؟ قیمت آن چند هست؟

به نقل از قربانی:

درود
یک توله دو ماهه نر با ماده می خواستم ، که واکسن خورده و انگل زدایی شده باشد، موجود هست ؟ قیمت آن چند هست؟


سلام بله موجود هست بهتره با مدیریت تماس بگیرید تا بهتر راهنمایی بشید.
نوشتن دیدگاه