ساعات بازدید: 10 الی 14

09308715001

با ما بدون واسطه خرید کنید...

ساموئید (Samoyed)

تاریخچه سگ ساموید

ساموئید ها با نام های دیگری از جمله Sam ، Sammy ، Smiley و Smiling Sammy شناخته می شوند و عضو گروه سگهای کار می‌باشند.

نژاد ساموئید

به‌عنوان نژادی که دارای بالاترین ارتباط با سگ های اولیه و قدیمی است محسوب می شود. زیرا این نژاد هیچ خط خونی از گرگ و روباه در اجداد خود ندارد . از این سگ در سیبری به عنوان سگ سورتمه ، کار و شکار استفاده میشد. آنها به خاطر چهره خندان خود و خلق و خوی مهربان و وفاداریشان به رسمیت شناخته شده اند. ساموئید در سال ۱۹۹۳ توسط AKC به ثبت رسید. ارتفاع

سگ های ساموید

به طور متوسط ۴۸ تا ۶۱ سانتی متر و وزن آن بین ۱۶ تا ۳۰ کیلو گرم میباشد. ماده ها کمی نسبت به نرها کوچکتر و سبکتر هستند. پوشش ضخیم آنها نیاز به مراقبت و برس کردن مرتب دارد. متوسط طول عمر

سگ نژاد ساموئید

بین ۱۲ تا ۱۵ سال است.

مشخصات سگ سامویید

ظاهر :
ساموئید سگی قوی ، هوشیار ، چابک و سگ قطبی است که صفات وقار و زیبایی را با خود همراه ساخته است. سر عریضی دارد که شبیه به یک مثلث متساوی الاضلاع از پایه داخلی گوش ها تا نوک بینی است. پوزه نه خیلی عریض است و نه خیلی باریک ، به حالت مخروطی تا نوک بینی می باشد. لب های شان سیاه و منحنی به سمت بالا است، به گونه ای که به نظر می رسد همواره لبخند می‌زنند. irandogsland.com رنگ بینی باید سیاه باشد ، رنگ‌های جگری و قهوه ای در حلقه نمایش پذیرفته نیستند. گوشهایشان ایستاده و مثلثی شکل هستند و نوکشان گرد است. بدنشان عضلانی و سینه های شان عمیق است. پاها بزرگ و در زیر موهای ضخیم پوشیده شده اند . دم آنها بلند و در پشت کمر شان فر شده است. پوشش دو لایه ضخیم آنها ممکن است سفید ، کرم یا بیسکوییتی رنگ باشد .

سایز و وزن :
ساموئید نر بالغ به طور ایده آل در حالت ایستاده بین ۵۳ تا ۶۰ سانتیمتر تا شانه و ماده ها کمی کوچکتر بین ۴۸ تا ۵۳ سانتی متر ارتفاع دارند. irandogsland.com در حالی که هیچ استانداردی برای وزن آنها وجود ندارد اما نرها حدود ۲۰ تا ۳۰ کیلوگرم و ماده ها بین ۱۶ تا ۲۵ کیلوگرم وزن دارند.

رنگ و پوشش :
ساموئید از یک پوشش ضخیم دولایه باورنکردنی پوشیده شده که لایه زیرین نرم و پشمی بوده و لایه رویی از موهای زبر و بلند و صاف تشکیل شده است. این پوشش آنها در آب و هوای سرد از سگ محافظت می کنند ، در آب و هوای گرم مانند یک ضد آفتاب و به طور طبیعی دافع خاک است. در واقع پوشش آنها چنان ضخیم است که مردم از موهای آنها برای خود لباس تهیه می‌کردند. پوشش اطراف گردن ساموئید نر نسبت به ماده ضخیم تر است. ساموئید در رنگهای سفید ، کرم و بیسکویتی رنگ وجود دارد. پوشش آنها از براقیت خاصی برخوردار است.

مراقبت های اصلاح :
تمیز کردن پوشش ضخیم ساموئید ها میتواند کار وقت‌گیر باشد. حمام کردن آنها آسان است. موهای آنها باید به طور منظم برس شود. به خاطر ضد خاک بودن پوشش آنها و هم اینکه

نژاد سگ سامویید

زیاد بوی سگ نمی‌دهد ، فقط در صورت نیاز حمام شوند. باید هفته‌ای دو بار آنها را برس بزنید که در زمان ریزش مو این نیاز بیشتر می شود. irandogsland.com نیازی به پیرایش مو ندارند ، مگر مو های بین پنجه های شان که زیادی بلند شده باشد . اصلاح کردن موهای ساموئید به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود چرا که می تواند بافت پوشش آنها را عوض کرده و موجب آسیب پذیر شدن سگ در دماهای بالا شود و می تواند آنها را در تابستان دچار آفتاب سوختگی کند. گوش آنها را به طور هفتگی برای علائم تحریک و عفونت یا ایجاد موم بررسی کنید. با یک گلوله پنبه ای و یک ماده شوینده تایید شده توسط دامپزشک گوشهای شان را تمیز کنید. توجه داشته باشید که هرگز با گوش پاک کن داخل مجرای گوش شان را تمیز نکنید. ناخن های شان را ماهی یکبار کوتاه کرده و هفته ای یکبار دندان های شان را جهت جلوگیری از ایجاد جرم و همچنین عدم ایجاد بوی نامطبوع هنگام پارس کردن مسواک کنید.

شخصیت :
ساموئید سگی پر جنب و جوش و شاد است که واقعاً به صاحبش عشق می ورزد. آنها با بچه ها عالی هستند و علاقه فراوان به بازی در حیاط به خصوص زمانی که برف باریده باشد دارند . ساموئیدها ورود یک تازه‌وارد به قلمروی خود را اعلام می‌کنند اما نگهبان نیستند و هنگامی که غریبه وارد شد به دنبال آن راه می افتند .ساموئید سگ همه اعضای خانواده است ، اما به یک شخص بیشتر از دیگران علاقه مند می شود و آن شخص کسی است که او را تغذیه و با او تمرین می‌کند. آنها همدم های خوبی برای افراد خارج از منزل هستند و دوست دارند که شما را در حین پیاده‌روی همراهی کنند . آنها ممکن است کمی سخت آموزش ببینند اما آنها در کل خوب رفتار می‌کنند و انتخاب مناسبی برای کسانی هستند که برای بار اول قصد نگهداری از یک سگ را دارند .

الزامات فعالیت :
ساموئید برای حفظ شادابی و سلامتی اش نیازمند مقدار متوسطی از فعالیت های روزمره می باشد. فصل زمستان ، زمان مورد علاقه آنهاست و می‌توانند ساعت ها خودشان را با برف سرگرم کنند به خصوص اگر با بچه ها هم بازی شوند. بدون برف ، میتوانید آن‌ها را به پیاده‌روی ببرید و اجازه بدهید که پاهای خود را کش بیاورند و در هفته چندین بار آنها را بدوانید به خصوص در زمان تولگی.

آموزش و پرورش :
ساموئیدها بسیار خوش رو و عاشق مردم هستند، اما همیشه دوست ندارند که گوش بدهند و آموزش ببینند و این می‌تواند برای آنها یک چالش باشد. این جلسات باید کوتاه و در مسیر علاقه‌ مندی‌های سگ بوده و دارای فعالیتهای گوناگونی باشد . سگتان را به هنگام انجام صحیح حرکت و خواسته شما به خوبی تشویق کنید. هیچگاه با

نژاد سگ samoyed

خود خشن برخورد نکنید زیرا باعث دوری کردن آن از شما شده و به حرف های شما گوش نخواهد داد. irandogsland.com هنگامی که در آموزش های پایه تسلط پیدا کرد ، می توانید آموزش های اطاعت و چابکی پیشرفته را شروع کنید. ممکن است در این سطح آموزش عالی عمل نکند اما از انجام این فعالیت ها لذت می برد و دوست دارد که زمانش را با شخصی که او را دوست دارد سپری کند.

صفات رفتاری :
ساموئیدها بسیار مهربان و اهل بازی بوده ، عاشق در جمع بودن و همراهی کردن شما چه در داخل و چه در خارج از خانه هستند. اگر یک ساموئید بیش از حد تنها بماند ممکن است مضطرب شده و این حس خود را با گاز گرفتن و جویدن اجسام اطراف خود بروز دهد به همین دلیل ساموئید برای خانواده هایی که همواره در خانه هستند و یا افرادی که برنامه کاری منعطفی دارند بسیار مناسب است.

در وبسایت

سرزمین سگ ها

شما می توانید

قیمت توله سگ ساموید

را مشاهده و جهت خرید و سفارش تماس بگیرید.

مشاهده بیشتر
مرتب سازی براساس:
ایمیل خود را وارد کنید تا از آخرین اخبار آگاه شوید...